Foto: Ieva Lūka/LETA

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze 0

Koronavīrusa “Covid-19” dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze, uzskata Eiropas Komisijā (EK).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Šodien publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Salīdzinot ar pērn rudenī pausto EK prognozi par Latvijas IKP pieaugumu šogad, aktuālā prognoze ir samazināta par 0,3 procentpunktiem – no 2,6% līdz 2,3%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, aktuālajā EK Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozē nav ietverti ar koronavīrusa izplatību saistītie riski, kas, kā iepriekš atzinuši ekonomisti, varētu pasliktināt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam.

EK atzina, ka koronavīrusa izplatības iespējamā ietekme uz globālo ekonomiku, kā arī vispārējā nenoteiktība pasaules ekonomikā varētu mudināt EK pārskatīt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam, bet tas būs zināms pavasarī.

EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka, neraugoties uz investīciju samazināšanos, ekonomiskā aktivitāte joprojām ir stabila.

“Galvenās reformas virzās uz priekšu labi, taču joprojām ir problemātiski nodrošināt, lai izaugsme nāktu par labu visiem sabiedrības slāņiem. Lai gan tiek lēsts, ka investīcijas samazināsies, paredzams, ka Latvijas izaugsme saglabāsies stabila, pateicoties spēcīgam darba tirgum, kas veicinās privātā patēriņa pieaugumu,” pausts ziņojumā.

EK atzina, ka, no ilgtermiņa perspektīvas raugoties, Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) konverģences līderēm, tomēr, valstij kļūstot bagātākai, tās ienākumu pieaugums arvien vairāk būs atkarīgs no ieguldījumiem cilvēkkapitālā un inovācijās, kuru sniegums ir bijis ierobežots.

“Publiskās finanses kopumā ir saglabājušās stabilas, samazinoties valsts parādam. Tomēr izaugsme nav bijusi pilnībā iekļaujoša, jo nevienlīdzība joprojām ir augsta un attālie reģioni atpaliek no Rīgas reģiona. Latvijas galvenie izaicinājumi nākamajās desmitgadēs būs ES vidējo rādītāju sasniegšana, ekonomikas dekarbonizācija un izaugsmes ieguvumu plašāka izplatīšana, vienlaikus risinot sarūkoša iedzīvotāju skaita problēmu,” atzina EK.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.