“Eiropā un vispār Rietumu pasaulē stipri par daudz pievērš uzmanību dzimumu vienlīdzībai,” vai tiešām? 34
“Man liekas, ka nav svarīgi cik ilgi dzīvo, bet svarīgi ir ar kādu kvalitāti dzīvo,” TV24 raidījumā “Preses klubs” savās pārdomās dalās Vides reklāmas aģentūras “JCDECAUX LATVIJA” vadītāja Jeļena Brokāne.
“Manuprāt, Eiropā un vispār Rietumu pasaulē stipri par daudz pievērš uzmanību dzimumu vienlīdzībai,” uzskata Brokāne.
Viņa stāsta, ka viņa var strādāt uzņēmumu valdēs, jo ir atbilstoša izglītība. Turklāt publiskās pārvaldes uzņēmumos un arī biržas uzņēmumos valdē jābūt 46% sieviešu.
Kāda tam ir nozīme galu galā?” vaicā Jeļena Brokāne.
Savukārt Oksfordas universitātes uzņēmējdarbības un inovāciju emeritētā profesore Linda Skota pavisam nesen par šo jautājumu runāja starptautiskajā konferencē “Novatore Impact Summit” Rīgā.
Skota atzīmēja, ka sievietes visā pasaulē cieš no vardarbības. Tāpat aizvien aktuāls ir jautājums par nevienlīdzīgu atalgojumu. Profesore klāstīja, ka pazeminās arī dzimstības līmenis, jo došanās bērna kopšanas atvaļinājumā palielina risku pazaudēt esošo amata pozīciju.
Viņa norādīja, ka dzimumu līdztiesība ir cieši saistīta ar katra personīgo un valsts kopējo izaugsmi, un tieši sievietēm ir nozīmīga loma nabadzības apkarošanā.
Savukārt Latvijas premjere Evika Siliņa uzsvēra, ka dažādas pieredzes un perspektīvas uzlabo lēmumu pieņemšanu, veicina inovācijas un virza sabiedrības progresu, sniedzot labumu visiem. Viņasprāt, dažādība nav tikai par tiesībām, tā ir kolektīvā spēka vairošana.
“Gan uzņēmējdarbībā, gan politikā dažādība lēmumu pieņemšanā ir būtiska, ņemot vērā dzimumu, vecumu un profesionālo pieredzi.
Kopā mēs varam panākt ne tikai vienlīdzību, bet arī to, ka tiekam cienītas par to, kas patiesi esam,” savā uzrunā konferences dalībniekiem norādīja premjere.