Efektīvi preparāti pret faraona skudrām 0
“Kā cīnīties ar faraona skudrām? Esmu izmēģinājusi visādus līdzekļus, bet nekas nepalīdz. Visvairāk to ir virtuvē gar ūdens un ventilācijas caurulēm.” Gaida Matisone Rēzeknē
Cīņai ar faraona skudrām efektīvi ir jaunākās paaudzes insekticīdi – želejas, diski un granulas. Tos lietojot, produktus virtuvē ieteicams turēt slēgtos traukos.
Diski un želejas
Ļoti populāri ir “Combat” diski un želejas, kas domāti visu veidu, arī faraona skudru iznīcināšanai. Diskos ēsma atrodas slēgtā veidā, tā neizgaro un pieejama vien šīm viešņām. Droši tos var izlikt uz skudru takām, pat ja tuvumā glabā ēdienu. Želejas noder, lai apstrādātu grūti pieejamas un reti mazgājamas vietas, kur skudras izveido ligzdas (zem un aiz grīdu līstēm, pie logu rāmjiem un ūdens caurulēm. Iedarbība abiem līdzekļiem ir vienāda: darba skudras, ko pievilina ēsma, iziet cauri diskam vai vietai, kura apstrādāta ar želeju, un aiznes šo indi savai mātei, kas vairs nevar radīt jaunu koloniju. Līdz skudru pilnīgai iznīcināšanai paiet apmēram 10 dienas. Pirmajā laikā pēc līdzekļu izlikšanas ap tiem novērojama pastiprināta skudru aktivitāte.
Kapsulas
Jauns līdzeklis ir “Biolit” kapsulas, kam pirms lietošanas nolauž tās augšējo daļu, lai ēsma būtu pieejama darba skudrām. Izmantojot aizmugurējo lipīgo daļu, kapsulas nostiprina pie skudru ceļiem vai pūžņa tuvumā – vietās, kur tās sastopamas visbiežāk: virtuves skapīšu plauktos, pie izlietnēm, atkritumu tvertnēm, vannas istabās, gar stāvvadiem utt. Ja apstrādes laikā skudras parādās citur, kapsulas pārvieto vai pielīmē jaunas. Darba skudras aiznes granulas uz pūzni, pabaro māti un citas kolonijas iemītnieces. Tās iet bojā dažās nedēļās (14 – 20 dienās), visas iznīkst apmēram pēc 12 nedēļām. Drošībai ieteicams tās atstāt vēl uz pāris nedēļām. Ēsmas patēriņš ir 2 g uz 10 m2. Ja skudras ir ļoti apsēdušas, ņem divreiz vairāk ēsmas.
Padoms Telpās, kur izvieto šos līdzekļus, nedrīkst izmantot izsmidzināmus insekticīdus vai aerosolus pret citām insektu sugām. Tāpat neiesaka vienlaicīgi izraudzīties preparātus ar dažādiem ķīmiskiem sastāviem, jo tas samazina gaidāmo efektu.
|