•Īpaša tēja 0
Sildīšanās starplaikos vēlams malkot nevis remdenu, bet īsti karstu sviedrējošu augu tēju ar medus piedevu. Lai nāk laukā viss, kas lieks.
•Pēršanās nianses
Peramajam uz un zem galvas liek kumelīšu, upeņu vai cita dziednieciska auga pušķīti.
Slotiņas vēlams vēl pamērcēt spainī ar ēterisko eļļu kombinācijas ūdeni, lai caur ādu uzņemtu pēc iespējas vairāk augu informācijas atveseļošanās procesam. Atdzesēšanās – mērena, no auksta ūdens jāatsakās.
• Procedūra pret vīrusiem
Bagātīgi noziežas ar sezama eļļu; kad tā uzsūkusies, veic masāžu ar karstiem akme-ņiem. Šim nolūkam noder melnie un plakanie oļi, ko var salasīt jūrmalā. Trauku ar olīšiem sasilda uz pirts krāsns – tā, lai nededzina. Akmentiņus brīdi patur uz čakrām, izbrauka ar tiem muguru, rokas, kājas, pēdas, ieliek plaukstās. Masāžu turpina ar rokām – izspaida pēdas augšējās daļas velvi, katru kājas pirkstu cītīgi izmasē, izbrauka pirkstu starpas, izglauda pēdas virspusi virzienā uz pirkstiem. Pēc tam norīvējas ar saspaidītu ķiploku un medus putriņu. Minūtes desmit siltumā paguļ, tad noskalojas dušā. Ja āda nav jutīga, var norīvēties ar sinepju pulvera biezeni, izmantot medu ar sarīvētiem mārrutkiem vai ingveru.
• Eža kažociņš vīrusu piebeigšanai
Peramais guļ uz vēdera. Ķermeni noziež ar medu (ja pret to nav alerģijas), īpaši rūpīgi klājot uz plaukstām un pēdām. Peramo blīvi apkrauj ar priežu zariem, zem galvas paliek aromātisku slotiņu (piemēram, kumelīšu). Ūdeni lej uz akmeņiem, kamēr panāk pietiekamu karstumu, tad ar ļoti spēcīgām apļveida kustībām dzen sasi-lušo gaisu caur skujām uz ķermeni.
• Skrubis – svīšanai un imunitātes stiprināšanaiSālim pievieno sasmalcinātus, pulverizētus augus: priedes skujas, kadiķa jaunos dzinumus vai ogas, priedes pumpurus, pelašķus. Ja skrubējas pats, procedūru sāk no pēdām un virzās uz augšu.
Raksts no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”