Foto-Shutterstock

Efektīva recepte imunitātes stiprināšanai rudenī no uztura speciālistes Ilzes Začestes 0

Dzīvot veselīgi var arī ar baudu un prieku, turklāt – garšīgi, pārliecināta ir uztura speciāliste ILZE ZAČESTE. Tas būs milzīgs ilgtermiņa ieguldījums pašam sevī, par ko ķermenis pēc tam ikkatru mīļu brīdi teiks lielu paldies. Veselība mīt kustībā un sabalansētā, sezonālā, daudzveidīgā uzturā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

„Paskatieties – cik gan mūsu senču uzturs bija vienkāršs – un viņi dzīvoja ilgu mūžu. Tāpēc ēdīsim mūsu pašu zemītē augušas lietas un gatavosim kopīgas, ar mīlestību un sirsnību piepildītas ģimenes maltītes mājās. Ja retu reizi (svētkos) tomēr ir vēlme ieturēt maltīti ārpus mājas, drīkst ļauties arī gastronomiskām baudām, apēdot to, kas patiešām ļoti kārojas un ir salīdzinoši neveselīgs. Bet šādām reizēm nevajadzētu kļūt par ikdienu. Mērenība ir tikums. Arī tas, ka ēdienreizē ir jāapēd trīs ēdieni, jau sen vairs neatbilst mūsu mazkustīgajam dzīvesveidam”, atgādina Ilze Začeste.

Rudens mūs spēj pagodināt ne tikai ar dabas krāšņumu un bagātīgu ražu, bet arī ar hronisku nogurumu, nomāktību, pastiprinātu stresa līmeni un saaukstēšanās vīrusiem. Kā varam sevi pasargāt? Ilze Začeste uzskata – izvēloties atbilstošu uzturu!

Kā stiprināt imunitāti ar uzturu

CITI ŠOBRĪD LASA
Imunitāti stiprināsim, ja ikdienā lietosim produktus, kam ir asa garša, jo tiem piemīt spēja nogalināt vīrusus. Ķiploki, sīpoli, mārrutki, melnie rutki, ingvers, visa veida svaigi maltie pipari; no garšvielām – kanēlis, kurkums, krustnagliņas, kadiķogas. Tāpat mūsu pašu ogas – dzērvenes, brūklenes, smiltsērkšķi, upenes. Tie ir lieliski vitamīnu avoti un palīdz cīņā ar nelūgtajiem viesiem – vīrusiem. Brīnišķīgs palīgs ir arī bišu maize, propoliss, ziedputekšņi, medus. Arī profilaktiski lietotas zāļu tējas palīdz organismam uzveikt dažādas saaukstēšanās. Brīdī, kad pamanīti jau pirmie simptomi, palīdzēs vīgrieze, asinszāle, pelašķis, māllēpes, gaiļbiksītes, raudene, priežu pumpuri, sarkanais āboliņš, aveņu, upeņu zari un lapas. Un ūdens, ūdens, ūdens – ja dzersim pietiekoši, tad uzturēsim veselus mūsu organisma iekšējos šķidrumus un nodrošināsim efektīvu limfātiskās sistēmas darbu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.