Producents Auzāns par Rozenštrauha jubilejas koncertiem: “Nav populārāku melodiju par šīm!” 0
17. februārī ar koncertu Valmieras kultūras centrā populāri Latvijas mūziķi uzsāks leģendārā dziesmu autora un izpildītāja Eduarda Rozenštrauha simtgadei veltītu jubilejas koncertprogrammu “Bij vasara toreiz tik zaiga”.
Viņš ir dzimis vienā gadā ar Latvijas valsti, atmodas laika simbols un visu laiku visvairāk dziedāto latviešu dziesmu autors – tautas dziesminieks Eduards Rozenštrauhs.
“Nav populārāku melodiju par šīm,” saka koncerta muzikālais producents Atis Auzāns un uzsver: “Savulaik tās skanēja visur – mājas ballītēs, jubilejās, kāzās un visur, kur pulcējās cilvēki. Pats esmu tās spēlējis vai ikvienā pasākumā. Šīm dziesmām piemīt dinamika un dzīvesprieks, latviskais kods. Esmu pagodināts, ka tieši man ir iespēja atkal no jauna iedzīvināt šīs dziesmas kopā ar tik daudziem lieliskiem mūziķiem.” Kad vaicāju Atim, vai viņam bija viegli izveidot programmu, jo īpaši tāpēc, ka mēs visi it kā zinām, kas ir Rozenštrauhs un kā skan viņa dziesmas. “Rozenštrauha dziesmas nav svešas. Es atceros tos laikus, kad viņa dziesmas bija topā. Bet, strādājot pie šīs programmas, man bija daudz atklājumu. Bija dziesmas, kuras nebiju dzirdējis. Es pats dziesmas nemeklēju un neatlasīju, manā ziņā ir tikai dziesmu aranžijas. Bija jāiegulda liels darbs. Jāiedzied dziesmas pašam, lai pēc tam tās varētu atdot konkrētam māksliniekam. Klausoties vecos ierakstus ar mazāk zināmajām dziesmām, ne visi ieraksti bija kvalitatīvi, varbūt tas arī bija iemesls, kāpēc tā dziesma nebija populāra un tautā iemīlēta,” atklāti teic Atis.
Veidojot aranžijas, Atis neslēpj, ka tautā populārākās dziesmas “Vecās likteņdzirnas” un “Zilais lakatiņš” klausītāji dzirdēs ierastajā skanējumā. “Klausītājiem vilšanās nebūs. Zināmas dziesmas nepārveidojām un viņi varēs dungot līdzi, baudīt un atsaukt atmiņā tos laikus. Lielāku radošo brīvību atļāvāmies ar mazāk zināmajām dziesmām. Baudījām to radošo momentu. Mums bija interesanti,” neslēpj Atis.
Katrai latvieša sirdij tuvās Rozenštrauha dziesmas “Zilais lakatiņš”, “Vecās likteņdzirnas”, “Zelta cauna”, “Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, “Ai, māte, Latgale”, “Drauga vārdi”, “Meitenei no manas klases”, “Kolumbīne”, “Kādai meičai Cesvainē”, “Atmiņas”, “Vecpiebalgas ūdensrozes” un arī mazāk dzirdētas melodijas no E. Rozenštrauha dziesmu pūra izdziedās Normunds Rutulis, Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Atis Auzāns un Oranžo meiteņu trio – Anita Levša, Olga Stupiņa un Inta Gudovska. Muzikāli krāsains būs arī instrumentālistu sastāvs – pie taustiņiem Juris Kristons, ar akordeonu Atis Auzāns, ģitāra – Andris Barons, pie sitamiem instrumentiem Nelli Bubujanca, ar saksofonu, klarneti un flautu Raivo Stašāns, ar trombonu Lauris Amantovs, bet trompeti – Normunds Piesis.
Video:
Kad un kur?
17. februārī plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā
18. februārī plkst. 16.00 Talsu tautas namā
23. februārī plkst. 19.00 Kalnu kultūras namā Nīgrandē
24. februārī plkst. 15.00 OC Rožu zālē Liepājā
25. februārī plkst. 15.00 Madonas kultūras namā
2. martā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē
3. martā plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī
4. martā plkst. 18.00 Ogres kultūras centrā
9. martā plkst. 19.00 Tukuma kultūras namā
10. martā plkst. 18.00 Jelgavas kultūras namā
11. martā plkst. 16.00 Krustpils kultūras namā
17. martā plkst. 18.00 Alūksnes kultūras centrā
18. martā plkst. 14.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā
Biļetes “Biļešu paradīzē” un www.bilesuparadize.lv
Cenas no EUR 12 līdz 20.