E-pasta vēstule var kalpot par pierādījumu 1

Vai parastu e-pasta vēstuli (bez elektroniskā paraksta) var izmantot kā pierādījumu? Kā šāda vēstule jānoformē, lai iesniegtu tiesai? 
Ineta Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Smird kā sesks: 8 produkti, kuru lietošana uzturā var izraisīt nelāgu ķermeņa aromātu 30
“7 gadu vecumā tiesā pateicu, ka mana mamma noslīcināja māsu.” Pēc 17 gadiem viņš ir gatavs runāt
Piecas spēcīgas senās civilizācijas, kas pazuda bez pēdām: kas ar tām notika?
Lasīt citas ziņas

Zvērināta advokāte Ilona Jirgena apstiprina, ka e-pasta vēstules var izmantot kā pierādījumus. Par tādiem var kalpot visdažādākās lietas, un Civilprocesa likumā nav noteikts, kas var un kas nevar būt pierādījums. Likuma 97. pantā teikts, ka tiesa novērtē pierādījumus pēc savas iekšējās pārliecības, kas pamatota uz tiesas sēdē vispusīgi, pilnīgi un objektīvi pārbaudītiem pierādījumiem, vadoties no tiesiskās apziņas, kas balstīta uz loģikas likumiem, zinātnes atziņām un dzīvē gūtiem novērojumiem. Tiesai spriedumā jānorāda, kādēļ tā vienam pierādījumam devusi priekšroku salīdzinājumā ar citiem un atzinusi vienus faktus par pierādītiem, bet citus – par nepierādītiem.

Lai e-pasta vēstuli izmantotu kā pierādījumu, to vienkārši izdrukā uz papīra. Parasti iesniedz nevis vienu vēstuli, bet gan visu saraksti, lai parādītu, kā risinājušies notikumi. Tiesa pierādījumus vērtē kopumā, tādēļ e-pasta vēstule var kalpot tikai kā viens no tiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, kad e-pasta vēstule izdrukāta uz papīra, to var arī viltot. Pamatojoties uz to, pretējā puse var iebilst, ka šādas vēstules nav bijis. Iespējams, būs grūti pierādīt, ka tā tomēr rakstīta, jo cilvēki regulāri iztīra savu e-pastu.

Iesniedzot tiesā dokumenta kopiju, uzrāda tā oriģinālu vai arī apliecina kopiju pie notāra. Izdrukāta e-pasta vēstule būtībā ir kopija. Būtu vajadzīgs kāds datorspeciālists, kurš apliecinātu, ka šī vēstule nav falsificēta. Taču šādu pakalpojumu diemžēl neviens nesniedz.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.