Foto – LETA/AP

Džordžam Bušam piešķirts Viļņas Goda pilsoņa tituls 0

Bijušajam ASV prezidentam Džordžam Bušam jaunākajam trešdien piešķirts Viļņas Goda pilsoņa tituls.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Šādu lēmumu vienbalsīgi pieņēmuši Lietuvas galvaspilsētas pašvaldības padomes locekļi, uzklausot vairāku pazīstamu politologu, mediju pārstāvju un sabiedrisko attiecību speciālistu ieteikumu.

“Paraugoties uz to, ko Lietuva sasniegusi nepilnu divdesmit gadu laikā, ir skaidrs, ka šīs pārmaiņas – iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO – ir būtiskas, un (..) nav šaubu, ka Džordžs Bušs bija tas cilvēks, tas ASV prezidents, no kura nostājas bija atkarīgs visvairāk,” paziņojis Viļņas mērs Remiģijs Šimašus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš paudis cerību, ka Bušs personiski ieradīsies uz titula piešķiršanas ceremoniju, norādot, ka par to personiski runājis ar cilvēkiem no bijušajam prezidentam pietuvināto personu loka un dažiem ASV senatoriem.

Ierosmes autori vērsās pie Viļņas mēra, atgādinot, ka Džordžs Bušs – pirmais un vienīgais ASV prezidents, kas Lietuvu apmeklēja tieši savu prezidenta amata pilnvaru laikā, – Viļņas Rātslaukumā norādījis uz “īpašām saistībām pret Lietuvas drošību” un ka tieši pēc viņa iniciatīvas Lietuvai Amerikas Savienotajās Valstīs panākta bezvīzu režīma ieviešana.

Bušs Lietuvā bija ieradies 2002.gada novembrī un, uzrunājot daudzus tūkstošus Viļņas Rātslaukumā sanākušo cilvēku, paziņoja: “Tie, kas izvēlēsies par savu ienaidnieku Lietuvu, kļūs par ASV ienaidniekiem.” Šie viņa vārdi lasāmi plāksnē pie Rātsnama fasādes.

Iepriekš Viļņas Goda pilsoņa tituls piešķirts bijušajam Islandes ārlietu ministram Jonam Baldvinam Hanibalsonam, bijušajam ASV prezidentam Ronaldam Reiganam, Nobela prēmijas laureātam dzejniekam Česlavam Milošam, arhitektam Aļģimantam Nasvītim, dzejniekam Justīnam Marcinkevičam, bijušajam Lietuvas prezidentam Aļģirdam Brazauskam, garīdzniekam monsinjoram Kazimiram Vasiļauskam, diriģentam un čellistam Mstislavam Rostropovičam, ASV dzīvojošajam pasaulē pazīstamajam Lietuvas ebreju izcelsmes māksliniekam Samuelam Bakam, bijušajam ASV Pārstāvju palātas spīkeram Denisam Hastertam, bijušajam ASV prezidenta padomniekam nacionālās drošības jautājumos Zbigņevam Bžezinskim, matemātikas profesoram Jonam Kubiļum, dzejniekam un tulkotājam Tomam Venclovam, Izraēlas prezidentam Šimonam Peresam un arhitektam un mūziķim Aļģirdam Kaušpēdam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.