Foto – Shutterstock

Dzīvsudrabs paklājā no spuldzes! Kā iztīrīt, sev nekaitējot? 0

Lasītājs jautā: “Tā sanācis, ka jau divas reizes mājās saplīsa ekonomiskās dzīvsudraba spuldzes. Tas notika uz paklāja, tāpēc ļoti sabijos, jo saslaucīt vairs nav iespējams. Kāda ir šā dzīvsudraba ietekme uz veselību? Kā iespējams savākt izlijušo dzīvsudrabu, un kas ar to jādara?”

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Kokteilis
Guntara Rača neatzītie bērni beidzot satikušies! Publicēts kopīgs foto ar sirsnīgu vēstījumu 24
Lasīt citas ziņas

“Termometrā ir aptuveni viens grams dzīvsudraba. Spuldzītē tā ir aptuveni pieci miligrami, tātad 200 reižu mazāk. Dzīvsudrabs ir indīgs, tā ir nervu inde, tāpēc cilvēkam rada kaitējumu. Spuldzēs dzīvsudrabs visbiežāk ir tvaika formā. Tvaiki ir smagi, tāpēc, saplīstot spuldzei, tie paliek virs grīdas. Ja mājās ir mazs bērns, kurš rāpo, viņš tvaikus var ieelpot. Vislabāk būtu paklāju izmest un nodot kā bīstamo atkritumu,” atbild Bīstamo atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmuma BAO ķīmiķis Guntis Pužulis.

Starptautiskās apgaismojumu kompānijas OSRAM mājaslapā internetā teikts, ka pēc spuldzes saplīšanas ieteicams vismaz uz 15 minūtēm atstāt telpu. Ja iespējams, radīt caurvēju. Pēc tam ar cimdiem savākt spuldzes apvalku, ietīt to maisā un izmest atkritumos. Atvērt logus, ar putekļu sūcēju vismaz piecas minūtes sūkt dzīvsudraba skarto vietu. Pēc tam izņemt putekļu sūcēja maisu vai kārtīgi iztīrīt konteineru. Atstāt putekļu sūcēju iedarbinātu ārpus mājas vai uz balkona vismaz 15 minūtes. Kārtīgi izvēdināt telpas. Ja iespējams, paklājs vismaz dienu ārā jāizvēdina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visi izmantotie materiāli – cimdi, kartona gabali, roku dvieļi, putekļu sūcēja maiss – nekavējoties jāiznes no mājas. Tos var izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.