Dzīvoju veselīgi, bet svars pieaug. Kāds varētu būt iemesls? 0
Vai tiešām bez iemesla?
Reizēm rodas sajūta, ka svara pieaugumam nav pamatojuma, bet, iedziļinoties šajā problēmā, nākas secināt, ka pastāv vairāki faktori, kas ietekmē svaru un dzīves veidu kopumā. Kā izrādās, mūsu emocionālajam stāvoklim var būt būtiska nozīme svara pieaugumā, tāpat it kā veselīgi produkti satur vairāk cukura, tauku un sāls nekā mums sākotnēji šķitis. Turklāt, gadiem ejot, mainās arī uzturvielu proporciju daudzums, kādas mūsu organismam ir nepieciešamas, tāpēc ir svarīgi pielāgot diētu atbilstoši vecumam. Dietologs, gastroenterologs, terapeits un “Herbalife” eksperts Aleksandrs Martinčuks dalās ar noderīgiem padomiem, kā atšķirt neveselīgus produktus no veselīgajiem, un kā saglabāt sabalansētu diētu jebkurā vecumā.
Labi zināms, ka svara pieaugums ir rezultāts balansa trūkumam starp uzņemto un patērēto enerģiju. Nesabalansēta uzturvielu uzņemšana, piemēram, sekojot Rietumu diētai (tā ietver produktus ar augstu enerģētisko vērtību un zemu uzturvielu vērtību) un zema fiziskā aktivitāte, ir galvenie iemesli, kāpēc svara problēmas ir tik ļoti izplatītas sabiedrībā. Turklāt, daļai cilvēku paaugstinātas stresa situācijas un depresija var radīt palielinātu apetīti un lieku ēdiena patēriņu.
Aleksandrs Martinčuks atzīst: “Aptaukošanās – tā ir hroniska slimība. Ir neiespējami to pilnībā izārstēt, un tā prasa darbu visas dzīves garumā, lai saglabātu sasniegtos rezultātus. Turklāt, ja kardināli netiek analizēti iemesli, kāpēc cilvēks ir pieņēmies svarā, tad pēc jebkuras diētas pārtraukšanas, cilvēks atgriežas sākumpunktā. Daudzos gadījumos cilvēki pat pieņemas svarā vēl vairāk”.