“Pusgadu dzīvoju Rīgā, bet otru pusgadu – laukos. Kāpēc man jāmaksā par atkritumu izvešanu?” Skaidro eksperts 0
TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja uzdeva jautājumu, kas, iespējams, nodarbina daudzus: “Dzīvoju Rīgā, bet pusgadu dzīvoju laukos. Kāpēc man jāmaksā par atkritumu izvešanu?”
Uz šo jautājumu atbildēja SIA “CleanR” valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs, skaidrojot, ka līdzīgas situācijas nav retums un iedzīvotāji nereti vēršas ar šādu jautājumu pie pakalpojumu sniedzējiem. Tomēr, kā norāda Stankevičs, maksājumu kārtību iedzīvotāju vidū, nosaka mājas apsaimniekotājs, kurš ar pakalpojumu sniedzēju slēdz līgumu, taču tas, kā tālāk tiek sadalīta šī summa, vai tas būtu ņemot vērā deklarēto personu skaitu, vai sadalīts atbilstoši dzīvokļu skaitam, ir apsaimniekotāja pārziņā.
“Mēs bieži saskaramies ar līdzīgu situāciju, bet šajos gadījumos noteikti būtu jāvēršas pie sava mājokļa apsaimniekotāja, jo sadalījums, kādā veidā tiek iekasēta nauda no iedzīvotājiem daudzdzīvokļu mājās, katram apsaimniekotājam ir atrunāts viņu līgumā. Mēs sniedzam pakalpojumu uz mūsu līguma pamata ar namu apsaimniekotāju uz konkrētu apjomu. Kā tas tiek sadalīts pa dzīvokļiem, pa galviņām vai pa deklarētām personām, es diemžēl nevaru komentēt, jo tās jau ir civilattiecības starp iedzīvotāju un namu apsaimniekotāju,” skaidroja Stankevičs.
Tas nozīmē, ka, pat ja iedzīvotājs daļu gada savā dzīvoklī nedzīvo un nerada atkritumus, viņam joprojām var nākties maksāt par šo pakalpojumu, jo atkritumu izvešana tiek organizēta visai ēkai kopumā.
Ja rodas neskaidrības par maksājumu pamatotību, ieteicams sazināties ar sava īpašuma apsaimniekotāju un noskaidrot konkrētās līguma nianses. Dažos gadījumos var būt iespējams vienoties par individuālu risinājumu, taču tas atkarīgs no katras ēkas apsaimniekotāja noteikumiem un līguma ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu.