Dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja: Suņu un kaķu dzemdināšana nav hobijs 21
Šī gada sākumā Zemkopības ministrija pēc “Dzīvnieku policijas” un citu dzīvnieku tiesību aizsardzības organizāciju spiediena izstrādāja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, vēršoties pret bezatbildīgiem dzīvnieku pavairotājiem. Kas šobrīd notiek ar šiem likuma grozījumiem? TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentāru sniedz Ilze Džonsone, dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja, nodibinājuma dzivniekupolicija.lv valdes locekle.
“Likuma grozījumi ir vaļā. Mēs ļoti gaidām rudeni. Ceram, ka nebūs kā iepriekšējā Saeimā, kad dzīvnieku aizsardzības organizācijas iesniedza piecas prasības, viena no tām bija beidzot sākt kontrolēt pavairotājus,” komentē Džonsone.
“Tas nevar būt vienkārši hobijs, kad kāds dzemdina, vairo suņus un kaķus, pēc tam anonīmi viņus tirgo, kāds anonīmi viņus nopērk… Tas ir absolūti greizi un nepareizi! Šobrīd ir ārkārtīga dzīvnieku pārprodukcija, mīļdzīvnieku ir par daudz,” uzsver “Ulubele” vadītāja.
“Mēs uzskatām, ka tie, kas ir piedzimuši un ir dzīvi, par viņiem ir jārūpējas. Nevar būt tā, kā pagājušajā gadsimtā Ķīna izdomāja, ka viņiem zvirbuļi ir par daudz, tāpēc viņus vienkārši izšāva. Es ceru, ka mūsu valstī mēs nenonāksim līdz tam, ka kāds vienkārši vairo un rodas liekie dzīvnieki. Neviena dzīva radība nav lieka, viņa ir justspējīga būtne un viņai ir tiesības dzīvot,” viņa turpina.
Dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja norāda, ka problēma radusies jau Civillikuma “saknē”: “Mums dzīvnieks ir nodefinēts kā manta un līdz ar to ir visas izrietošās sekas.
Zemkopības ministrijā mums gāja ļoti grūti. Ierastā veidā visi dzīvnieku aizsargu centieni pievērst uzmanību cēloņiem, pavairotāju rūpalam, netiek saklausīti. Tiek regulētas un pastiprinātas citas normas, kā, piemēram, vēl vairāk birokratizēt uzskaiti patversmēs un tā tālāk.”
“Skatīsimies, kā mums veiksies Saeimā. Ļoti ceram, ka situācija ir pamainījusies un deputāti ieklausīsies mūsu ziņojumos. Ceram sagaidīt izmaiņas,” noslēgumā saka Džonsone.