Dzīve pēc svētkiem nebeidzas! Kā palikt laimīgam arī pēc garām brīvdienām 0
Kā saglabāt labu garastāvokli, možu garu un dzīves garšas izjūtu pēc brīvdienām, svētkiem, atvaļinājuma? Astoņi Austrālijas psihologa Brūsa Velsa ieteikumi.
1. Attīstīt optimismu
Svētku un brīvdienu laikā esam optimisma pilni. Mēs reti runājam par pasaules netaisnību, vienkārši pieņemot to tādu, kāda tā ir. Mēs visu darām vislabākajā veidā: uz lietām skatāmies neitrālāk, mazāk nervozējam, parādām sevi no labākās puses. Nezaudējiet šo attieksmi arī pēc brīvdienām.
2. Izvēlies iespaidus, nevis lietas
Atmiņas par laimīgiem notikumiem, atvaļinājumiem un brīvdienām sasilda pat pēc daudziem gadiem, kamēr prieks par kādas lietas iegūšanu ātri noplok. Spilgtie brīži, kas piedzīvoti kopā ar citiem, mūs vieno, atgādina par tiem, kas dārgi. Tāpēc labāk ir uzkrāt iespaidus, nevis preces, pie kurām mēs pieradīsim vēl pirms brīvdienu beigām.
3. Rūpējies par savu veselību
Viens no svarīgiem iemesliem, kāpēc brīvdienās jūtamies labāk, ir organisma “uzlādēšanās”. Mēs daudz kustamies, atrodam laiku sportam un ēdiena gatavošanai, vairāk izguļamies.
Šo pamatvajadzību apmierināšana ir īpaši svarīga laimei un labklājībai. Ja vēlamies tā justies arī turpmāk, ir vērts pastāvīgi rūpēties par savu veselību.
4. Izmēģini jaunas lietas un eksperimentē
Bieži vien brīvdienas asociējas ar piedzīvojumiem. Tā ir iespēja apmeklēt nepazīstamas vietas, iegūt jaunus draugus, izmēģināt ko jaunu.
Taču brīvdienu beigām nevajadzētu nozīmēt piedzīvojumu beigas: neliedziet sev prieku nedēļas nogalē iziet laukā no mājas, dodieties uz meistarklasēm un kursiem, izmēģiniet kaut ko jaunu pie katras izdevības.
5. Ierobežo moderno tehnoloģiju izmantošanu
Tehnoloģiju attīstība, viedtālruņu izplatība un interneta ienākšana mūsu dzīvē ļauj darbam mūs vajāt it visur. Parasti brīvdienās mēs ar prieku noliekam malā visus darba jautājumus, lai veltītu laiku un uzmanību ģimenei, draugiem un sev. Derētu ierobežot tālruņu izmantošanu un nolikt malā klēpjdatorus ne tikai svētku laikā, bet arī darbadienas vakarā.
6. Izbaudi mirkli
Brīvdienās un svētkos vairāk koncentrējamies uz tagadni. Darba dienās mēs bieži vien nedomājam par to, ko darām šobrīd. Tas nozīmē, ka gandrīz pusi no nomoda laika mēs nedzīvojam tagadnē, kaut arī tieši tajā slēpjas laime.
Lai iemācītos izbaudīt mirkli, svarīgi būt uzmanīgiem un apzinātiem – kā mēs parasti darām brīvdienās. Piemēram, vakariņās koncentrējieties uz ēdienu, klausoties draugu – ko viņš saka, un sportojot – uz ķermeņa sajūtām.
7. Esi pateicīgs
Pateicība ir viena no laimes atslēgām. Tā ļauj mums priecāties par to, kas mums pieder, nevis nožēlot to, kā mums nav. Svētku laikā mēs bieži pateicamies un paši palīdzam citiem un tas rada patīkamas sajūtas. Mūsu spēkos ir nodrošināt, lai šī sajūta mūs neatstātu darba dienās: galu galā neviens netraucē visu gadu palīdzēt kolēģiem, kaimiņiem un garāmgājējiem.
8. Pavadi laiku kopā ar mīļajiem
Brīvdienas ir labas arī tāpēc, ka ļauj biežāk satikties ar radiem un draugiem.
Pavadiet vairāk laika ar mīļajiem cilvēkiem bez īpaša iemesla: vienkārši sanāciet kopā uz svētdienas pusdienām, tasi kafijas.
Pēc aptauju datiem cilvēki, kuriem ir pieci vai vairāk tuvu draugu, ir par 60% laimīgāki.