Foto – LETA

Dzīve bez liesas: ar ko jārēķinās? 0

“Mans vīrs cieta negadījumā, pēc kura viņam izņēma liesu. Vai, dzīvojot bez šī orgāna, nevar rasties kaut kādi sarežģījumi? Kas jāievēro pēc šādas operācijas?” Rudīte Olainē

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Atbild medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Lāsma Četverga: “Liesa ir viens no imūnsistēmas orgāniem. Tajā sakopoti limfoīdie audi. Tādi atrodas arī aizdegunes un augšējās mandelēs un kaulu smadzenēs. Šajos audos veidojas limfocīti, kuri ir iesaistīti imunitātes nodrošināšanā. Liesa savāc un izvada no asinīm novecojušās šūnas, tātad kalpo arī kā asiņu depo.

Liesu mēdz izņemt ne tikai pēc traumām, kad orgāns ir stipri cietis, bet arī hroniskas asiņu slimības limfoleikozes gadījumā, jo tad tā palielinās un spiež uz apkārtējiem audiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc orgāna izoperēšanas visas tā funkcijas uzņemas limfmezgli un aknas, tādēļ parasti dzīves kvalitāte necieš. Var palielināties risks saslimt ar bakteriālām infekcijām, taču, ja cilvēkam ir veselīgs dzīvesveids, parasti imūnsistēma spēj no tām pasargāt. Tomēr nereti, kad pacients atguvies pēc operācijas, ārsti mēdz ieteikt potēties ar vakcīnu “Pneumovax 23″, kas pasargā no augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimībām. Nedrīkst aizmirst arī revakcināciju.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.