Dzīve ar rubli: pagrīdes miljonāri, priviliģēto bodes un laucinieka tukšais maks 19

45 gadi ar rubli

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas


Pirms eiro ēras, kas iestāsies 2014. gada 1. janvārī, piedāvājam ieskatu vēl vienā – padomju rubļa ērā, ko Latvijā pieredzēja vairākas paaudzes.

Latvijas iedzīvotāju īslaicīgā iepazīšanās ar padomju rubli 1940. – 1941.gadā neļāva iegūt priekšstatu, kas šī nauda bija patiesībā. Oficiālā propaganda atainoja rubli kā līdzvērtīgu lata nomaiņu, bet tautas atmiņas par cara rubļiem bija pietiekami pozitīvas, lai vērtētu jaunās varas naudaszīmes tikpat nosodoši, kā tās uzspiestās konfiskācijas un cenu celšanos. Lata izņemšana no apgrozības noslēdzās 1941.gada 25.martā, bet jau pēc trīs mēnešiem sākās karš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rubļi Latvijas teritorijā atgriezās pēc trīs gadiem, sekojot uzbrūkošajai sarkanajai armijai. 1944. – 1945.gadā padomju režīms vairs neatļāva nekādus naudas nomaiņas pārejas posmus. Kā tirdzniecībā, tā iestādēs ar pirmo darba dienu padomju varas apstākļos bija jālieto tikai rubļi. Tirgus naudas vietā Latvijā uz nākamajiem 45 gadiem bija ienākusi sociālistiskās sadales nauda.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.