Dzīvais ūdens: kas ir strukturālo izmaiņu fenomens un kā tas ietekmē cilvēku? 2
Autors – Signe Koļcova
Zināms, ka ūdens ir visizplatītākā viela uz Zemes tās virsmas slānī. Pat cilvēks – atbilstoši dažādām teorijām – sastāv vismaz no 70 līdz 80% ūdens. Tomēr, neskatoties uz to visu, var pilnībā droši apgalvot, ka ūdens vienlaikus ir arī ļoti maz izpētīta viela.
Kosmoss kā visa radītājs tieši ūdeni izvēlējies par dzīvības pamatu. Pirms vairākiem miljardiem gadu aukstajā gāzu un putekļu mākonī, no kura izveidojās Zeme, jau bija ūdens ledus putekļu veidā. Un nav tādas vielas, minerāla, kalnu ieža, dzīva ķermeņa uz Zemes, kurā nebūtu ūdens. Ūdenim planētas dzīvē ir noteicošā loma, jo visas klimata izmaiņas, visus nosacījumus dzīvībai veido ūdens vide, un tajā valdošā aprite vērsta galvenokārt tieši uz dzīvo būtņu eksistēšanu un attīstību. Saules uzsildīts pie ekvatora, ūdens gigantiskās jūras straumju plūsmās pārnes siltumu uz polārajiem apgabaliem, tādējādi regulējot temperatūru uz visas planētas.
Katru minūti saule iztvaicē okeāna virsmā aptuveni vienu miljardu tonnu ūdens, un katru minūti šis tvaiks, uzsūcot milzīgu daudzumu saules enerģijas, atdod to Zemes atmosfērai. Pateicoties šai enerģijai, pūš vēji, līst lietus, veidojas vētras.