Publicitātes foto

Dzīvā mūzikas sajūta ar “Iļģiem” un 1000 dejotājiem 1

Postfolkloras grupa “Iļģi” savu 35. grupas pastāvēšanas gadadienu atzīmēs 14. maijā “Arēnā Rīga” ar deju lielkoncertu “Spēlēju. Dancoju. Dejoju”. “Iļģi” savu dzimšanas dienu svinēs kopā ar draugiem mūziķiem un vairāk nekā 1000 dejotājiem!

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Grupa “Iļģi” var būt gan dziļi nopietna, gan traki ēverģēlīga, bet savā godīgumā ir ļoti mīlēta. Visos laikos “Iļģi” mums ir mācījuši un atgādinājuši, ka gandrīz visas pasaules gudrības ir ierakstītas tautasdziesmās. Tikai jāatrod, jāatšifrē, jāsaklausa, ko mūsu senči stāstījuši, un tas viss joprojām ir lietojams šodienā.

“Iļģi” lielkoncertā sastrādāsies ar Latvijas visu paaudžu deju kolektīviem – kopā vairāk nekā 1000 dejotājiem. Atskats uz radošo sadarbību ar horeogrāfiem notiks divās daļās. Pirmajā daļā izdejos divus desmitus deju horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā. Savukārt otrajā būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, “Iļģu” opusa ar Raiņa dzeju “Spēlēju, dancoju”, ko horeogrāfa Agra Daņiļeviča vadībā izdejos deju grupa “Dzirnas” un TDA “Vektors”. To atjaunos pēc iestudējuma, kas izdejots 2005. gada Skolēnu dziesmu un deju svētkos. “Mūsu mūzika tiks pilnībā izdejota. Un mēs spēlēsim dzīvajā, lai cik grūti un brīžiem pat neiespējami liktos, nevis kā ierasts Deju svētkos, kad skan fonogrammas. Mēs gribējām, lai ir tā dzīvā sajūta,” stāsta Ilga Reizniece un atklāj, ka tādējādi grib pateikties horeogrāfiem, kurus dažādos laikos uzrunājusi un iedvesmojusi “Iļģu” mūzika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savā ilgajā radošajā mūžā ik pa pieciem gadiem “Iļģi” paši saviem spēkiem un ar draugu atbalstu ir rīkojuši lielākus koncertus, taču šoreiz tas nebūs vienkārši koncerts. “Ir ieguldīts liels darbs, apzinot visas dejas, kas veidotas ar “Iļģu” mūziku – tas nemaz nebija viegls uzdevums. Kopskaitā esam saskaitījuši vismaz 70 ar grupas dziesmām radītas horeogrāfijas. Līdz ar to varam apgalvot, ka “Iļģi” ir grupa, kuras mūzika visbiežāk iedvesmojusi jaundeju radīšanas procesu Latvijā. Esam aicinājuši J. Purviņu no lielā dziesmu daudzuma atlasīt labākās horeogrāfijas un koordinēt tautas deju ansambļus, kas tās izpildīs,” teic grupas vadītāja. I. Reizniece atzīstas, ka “puse no skaņdarbiem būs tādi, ko grupa pirmo reizi spēlēs dzīvajā, jo tie ierakstīti studijā Deju svētkiem. Līdz ar to atbildība ir milzīga. Pirmkārt, jāiemācās skaņdarbi, ko mēs neesam spēlējuši, otrkārt, ko mēs esam spēlējuši, kurus, protams, gadu gaitā esam pilnīgi citādi aizspēlējuši. Tagad būs jāatgriežas pie tā, kā tie ir ierakstīti un kā tos iepazinuši dejotāji. Tas ir interesanti.”

Grupā ir pieci, bet šajā reizē uz skatuves būs desmit cilvēki, jo mūziķi vienlaikus nevar spēlēt divus instrumentus, kā tas ir iespējams ierakstos. Grupa “Iļģi” un solisti – Zane Šmite, Irīna Rebhūna, Vineta Romāne, Zane Leimane, Marianna Auliciema, Edgars Kārklis, Uģis Prauliņš.

Pirmajā daļā piedalīsies bērnu deju kolektīvi “Auseklītis”, “Dzintariņš”, “Teiksmiņa” un “Zelta sietiņš”, jauniešu deju ansambļi “Daiļrade”, “Dancis”, “Līgo” un “Līgo studija”, “Rotaļa”, “Teiksma” un “Zīle”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Dancis”, “Līgo”, “Mana rotaļa” un “Teiksma”, kā arī senioru deju kolektīvi “Baltābele”, “Ozolnieki”, “Sidrabaine” un “Tacis”. Savukārt otrajā daļā “Iļģu” opusu ar Raiņa dzeju “Spēlēju, dancoju” izdejos deju skolas “Dzirnas” un tautas deju ansambļa “Vektors” dejotāji.

14. V 18.00 “Arēna Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.