Raivis Dzintars
Raivis Dzintars
Foto – Timurs Subhankulovs

  70

Ne pati “Vienotība”?

Domāju, ka tur gaidāma transformācija, jo “Vienotības” reitingi turpina kristies.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Bet kā ar kreiso un sociāldemokrātisko virzienu? Vai tas ir “Saskaņas” monopols?

Man šķiet, ka Latvijā šis dalījums nestrādā un arī “Saskaņa” nav nekādi sociāldemokrāti. Saimnieciski neviena Latvijas partija nav ne tīri labēja, ne tīri kreisa. Katrā ziņā ideoloģisku “tīrību” saimnieciskos jautājumos varbūt vēl var atļauties ārpusparlamenta partijas, kurām nav jāpieņem lēmumi, bet tālāk jau nākas meklēt kompromisus starp arodbiedrībām, uzņēmēju organizācijām un citiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Es gribu teikt, ka Latvijas iedzīvotāju interesēs nav eksperimenti ar jaunām, pirmsvēlēšanu steigā tapušām partijām. Idejiskās cīņas ir vajadzīgas, bet tām būtu jānotiek lielo partiju iekšienē, kur ir dažādi spārni un konkurence. Šķelšanās nav pareizais virziens, jo tas tikai vājina kopējo politiku. Vai var runāt par kādiem piemēriem, kad šķeltniekiem izdevies izveidot sekmīgu partiju? Es tādu neredzu. Parasti sekojusi kažoku maiņa vai vienkārši izgāšanās vēlēšanās, uzdāvinot balsis “Saskaņai”.

Ja runā par gaidāmajām Rīgas domes vēlēšanām, tad es domāju, ka cīņa būs starp trīs spēkiem – 
”Saskaņu”, Nacionālo apvienību un Bondara – Pūces apvienību.

Vai pēdējos uzskatāt par sabiedrotajiem?

Grūti pateikt. Šī apvienība it kā nāk ar liberālām idejām. Taču var atcerēties, ka viens no “Latvijas attīstībai” līderiem Edgars Jaunups agrāk aktīvi iestājās par sadarbību ar “Saskaņu”. Protams, pirms vēlēšanām tas taktisku apsvērumu dēļ netiks teikts, taču iepriekšējā pieredze liek izturēties piesardzīgi un pieļaut, ka viņiem tā nav “sarkanā līnija”. Taču mēs redzam, ka “Saskaņas” reitingi ir mazāki nekā pirms iepriekšējām vēlēšanām, un, ja Latvijai lojālie vēlētāji Rīgā būs aktīvi, kopā ir iespēja iegūt vairākumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.