Foto – Kinofotofonodokumentu arhīvs.

Dzintara dziesmas vēsturē: “Senais stāsts” no “Mikrofona” rītausmas dienām 0

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

1969.gadā “Mikrofona” aptauja vēl bija jauns projekts ar salīdzinoši nelielu dalībnieku skaitu, tādēļ no šodienas skatupunkta raugoties, nebija pārsteidzoši, ka togad trīs pirmās vietas ieņēma Raimonda Paula un Alfrēda Krūkļa sarakstītās un Ojāra Grīnberga iedziedātās dziesmas. Pirmā bija “Dziesma nenosalst”, otrā – duetā ar Margaritu Vilcāni nodziedātie “Zilie lini”, bet trešā – šīs dienas stāsta varone “Sens ir tas stāsts”.

Sešdesmito gadu otrā puse un septiņdesmito gadu sākums bija Ojāra triumfa laiks. Ne tikai Latvijā, bet varētu teikt pat pasaulē. Dažus gadus pēc “Mikrofona” benefices – 1972.gadā – Ojārs piedalījās Rostokas festivālā, kur bija aizbraucis kopā ar Raimondu Paulu. Tur viņš izcīnīja trešo vietu ar dziesmu «Zilie lini», kuru toreiz dziedāja viens pats, bez Margaritas. Publikas balsojumā viņš ieguva otro vietu, bet žūrijas skatījumā par vienu zemāku, piekāpjoties somu dziedātājam Jukam Kupomjaki un polietei Zdislavai Sosnickai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atceras pats dziedātājs, viņš esot pa skatuvi lēkājis kā tāds trusis. Tas skatītājiem esot ļoti paticis, tāpēc viņu tik augstu novērtējuši. Arī pirms “Mikrofona” Ojāram konkursos veicās tīri labi. 1966.gadā viņš kopā ar karavīru ansambli “Zvaigznīte” uzvarēja “Liepājas Dzintarā” un parūpējās par ļoti emocionālu koncerta noslēgumu. Ojārs, skatītājiem gavilējot, stāvot kājās un skaļi dziedot līdzi, izpildīja “Pie Dzintara jūras”.

“Sens ir tas stāsts” Ojārs uzskata par savu vizītkarti. Sākotnēji viņa attieksme pret šo dziesmu gan esot bijusi neitrāla. Tolaik dziedātājam bija aptuveni 30 gadi un viņš dziesmu vēl neesot izpratis, tāpat kā “Dziesma nenosalst”, kas ir veltījums mātei. Tagad viņš saka, ka senais stāsts skan citādi un ka viņš to arī dzied citādi nekā toreiz.

“Sens ir tas stāsts”, tāpat kā daudzas citas dziesmas, tika ierakstīta studijā “Melodija” ciešā sadarbībā starp Paulu, Krūkli un Ojāru Grīnbergu. Tolaik Paula un Krūkļa sadarbība bija ļoti cieša un radoša. Pirmā kopīgi radītā dziesma tapa 1964.gadā un tā bija “Mēs tikāmies martā”.

Ojāru es tiešām pazīstu jau ilgi. Man viņš ir mīļš mākslinieks. Ap 2000.gadu mēs apbraukājām Latviju ar “Mikrofona” dzimšanas dienas koncertiem, pabijām daudzās vietās. Pēc tam šo koncertu popularitāte bija tik liela, ka Ojārs sarunāja ar Nacionālā teātra direktoru, ka vēl vairāki papildkoncerti notiks Rīgā, Nacionālajā teātrī.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas. Ikviens “Amigo Dzintara dziesmu” mājas lapā www.dzintaradziesmas.lv vai pa bezmaksas telefonu 807 00000 var nobalsot par sev tīkamāko dziesmu no deviņām marta pretendentēm. Divas populārākās iekļūs finālā, lai pavasarī sacenstos par gada tautā iecienītākās dziesmas titulu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.