LA.LV kolāža (Foto: Ekrānuzņēmumi no “X”)

Dzimuma skandāls olimpiskajās spēlēs: Alžīrijas bokseres Helifas tēvs apgalvo, ka viņa meita vienmēr bijusi sieviete un nosauc uzbrukumus par amorāliem 157

Parīzes olimpisko spēļu skandāla epicentrā nonākušās Alžīrijas bokseres Imanas Helifas tēvs intervijā “Reuters” atzinis, ka Imana Helifa vienmēr bijusi sieviete un nodēvējis uzbrukumus viņai par amorāliem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Khelifa pagājušajā gadā Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) pasaules čempionātā neizturēja dzimuma atbilstības pārbaudi, taču Starptautiskā Olimpiskā komiteja atļāva viņai piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs. Viņas ātrā uzvara pār itāļu bokseri Andželu Karīni, kura izstājās pēc sāpīgu sitienu sērijas izraisīja plašākas diskusijas par dzimuma atšķirībām sportā.

Intervijā ar “Reuters” viņas tēvs Amārs Helifs sacīja, ka lepojas ar savu meitu un atbalsta viņu cīņā par medaļu, kuru, kā ziņots, pēc cīņas ar pretinieci no Ungārijas, viņa jau nopelnījusi. Viņš norādīja, ka viņa meita ir čempione, kura sportu dievina jau kopš sešu gadu vecuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Khelifs arī parādījis oficiālu dokumentu, kurā redzama viņas dzimšanas diena un dzimums, un norādījis, ka tas apstiprina viņas bioloģisko dzimumu.

Tomēr pērnā gada pasaules čempionātā Helifa pirms fināla tika diskvalificēta, jo viņas testosterona līmenis bija neatbilstoši augsts sieviešu sacensību dalībniecēm.

Jau vēstījām, ka Helifas klātbūtne Parīzes olimpiskajās spēlēs aktualizējusi diskusiju par to vai sportistēm ar seksuālās attīstības atšķirībām vajadzētu (DSD) vajadzētu startēt sieviešu konkurencē, vēsta “Reuters”.

Seksuālās attīstības atšķirības ir retu slimību grupa, kas saistīta ar gēniem, hormoniem un reproduktīvajiem orgāniem. Daži cilvēki ar DSD aug un dzīvo kā sievietes, bet viņiem ir XY dzimuma hromosomas, testosterona līmenis asinīs ir vīriešu diapazonā un viņi spēj izmantot testosteronu, kas cirkulē viņu ķermenī.

Sieviešu sporta kategorijas ir izveidotas, lai nodrošinātu taisnīgu sacensību, jo vīriešu pubertātes laikā iegūtās fiziskās priekšrocības būtiski ietekmē sporta rezultātus.

Šīs priekšrocības ietver ne tikai paaugstinātu testosterona līmeni, bet arī lielāku muskuļu masu, spēcīgāku skeletu un ātrākus refleksus, kas cīņas sportā, piemēram, boksā, var radīt būtisku drošības risku sievietēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.