Dzimtas sievietēm jau paaudzēm ilgi neveidojas attiecības ar vīriešiem. Kā to mainīt? 2
“Ir lietas, kas neļauj pat naktī aizmigt. Man ir 18 gadu – līdz šim brīdim man nav bijušas ilgākas attiecības par diviem mēnešiem. Puisim patīku, man viņš, tad pamazām viss sāk brukt, ne no kā, ne no šā. Varbūt esmu par jaunu, lai par šo domātu, bet mana mamma mani audzināja viena, tagad otro reizi apprecējās. Arī mana omīte audzināja viena abas meitas.
Mani tas satrauc, jo es jūtu, ka es zēnam patīku un man viņš, bet tad pēkšņi viss pajūk. Puisis pats nezina – kāpēc, bet jūt, ka no manis sāk pamazām attālināties, jo jūt kaut ko spēcīgu – enerģiju.
Es nezinu, ko darīt… Ik reizi, kad kāds puisis iepatīkas, viss nojūk, pat īsti nesākoties. Es tiešām cenšos. Esmu izmisusi, ka līdz šim nav bijis nekā nopietna. Es jūtos atstumta. Ir puiši, kuri tiešām manai sirdij liek straujāk iepukstēties un kājām – saļimt, tā ir abpusēji, bet kaut kas nojūk. Tas nevarētu būt kas ģimenes pārmantots pa sieviešu līniju? Arī mūsu ģimenes sievietēm ir problēmas ar privāto dzīvi,” portālam “Delfi” jautā kāda lasītāja.
Atbild psihoterapeite M.psych Benita Griškeviča
“Ir slavējami, ka vēlaties saprast vairāk par attiecībām un domājat par savas dzimtās ģimenes ietekmi uz savu nākotni. Jo vairāk saprotam un apzināmies, jo lielāka ir iespēja, ka iesim paši savu ceļu un izvairīsimies no nelaimīgas pieredzes atkārtošanās. Ja pareizi saprotu, jūsu mamma, nodibinot ģimeni, šai ziņā ir spērusi soli tālāk nekā vecmāmiņa. Ceru, ka tas kalpo jums par iedrošinājumu.
Attiecības sniedz prieku tad, ja spējam veltīt uzmanību otram cilvēkam, patiesi interesēties par viņu, sadarboties un kontaktā justies īsti, brīvi un patiesi. Ja iepazīšanās sākumā jau esat nobažījusies par attiecību noturīgumu, kaut kas no viegluma var pazust. Jo vairāk cenšaties, jo lielāka iespēja, ka puisim grūtāk aiz šīs cenšanās saskatīt to cilvēku, kas jūs patiesībā esat. Ja cenšamies, tad saspringstam, un to otrs nevar nejust.
Jo vairāk ieguldāt attiecībās un vairāk sagaidāt, jo lielāka iespēja, ka otram cilvēkam būs vēlēšanās attālināties. Tāpēc mana atbilde uz jautājumu – ko darīt? – ir: beigt darīt un vienkārši ļauties un izbaudīt otra cilvēka klātbūtni un interesi. Pārstājiet censties! Tas var laupīt īstumu un vieglumu saskarsmei. Šeit ir vietā teiciens, ka zeme ir apaļa, tāpēc var gadīties, ka uzskrienat virsū tieši tam, no kā bēgat. Kā Ainara Mielava dziesmā – “jo ātrāk bēgu, jo tuvāk esmu…”.
Ja puisim pusapzināti itin kā dodat uzdevumu: “Atbur mani un ar savu mīlestību un pieķeršanos parādi, ka es neatkārtošu dzimtas sieviešu gājumu!”, tas palielina gaidas un piešķir attiecībām vēl kādu citu papildu jēgu, kam nav sakara ne ar šo konkrēto puisi, nedz arī patiesībā ar jums pašu. Neskaidras gaidas var radīt spriedzi un kopā ar cenšanos, un bailēm traucēt dabisku attiecību veidošanos.
Tagad parunāsim par jūsu pieminēto un neatšifrēto bezlaulību vainagu. Psiholoģijā ir tāds jēdziens kā maģiskā domāšana. Tā krāšņi ilustrēta pasakās un raksturīga maziem bērniem. Tomēr tas nenozīmē, ka pieaugušie nespļauj pār kreiso plecu vai neveic kādas citas rituālas darbības, lai it kā vairītos no ļauna un nodrošinātos ar veiksmi. Tas viņiem palīdz justies labāk, jo mazina trauksmi. Tas ir savdabīgs psiholoģiskās aizsardzības mehānisms un tiek lietots brīžos, kad cilvēks sajūtas apdraudēts. Tomēr spļaušana pār kreiso plecu pilnīgi noteikti nespēj ietekmēt reālo notikumu gaitu. Tāpat kā to nespēj lāsti, vudū leļļu bakstīšana, bezlaulību vainags vai laimīgie skaitļi.
Ir ļaudis, kam maģiskā domāšana kļūst par biznesu un/vai realitāti, kurā dzīvot. Starp citu, ko jūs domājat par to, ka ebay.com ir atteikusies no burvju mantiņu pārdošanas, jo nevēlas nodarboties ar pircēju pretenzijām? Ticot domu ļaunajam spēkam un varenajai ietekmei, mēs zaudējam saikni ar realitāti. Ja ar bezlaulību vainagu esat domājusi kaut kādu vainagu, tad ir vērts padomāt, kā ticība lāstiem un maģiskām lietām iet kopā ar moderna jaunieša 21. gadsimta skolā iegūtām zināšanām, kuras paredz, ka esat izglītota saskaņā ar zinātnisko pasaules uzskatu.
Nenoliedzami, mūsu domām ir nozīme. Bet mūsu domām! Kā domāsim, tā sevi motivēsim, tā rīkosimies, galu galā – un tādu dzīvi dzīvosim. Mūsu galva pieder mums pašiem un tas ir mūsu ziņā – ko mēs tajā veidojam. Jums noteikti ir izvēle – domāt par attiecībām ar puišiem psiholoģiskā vai maģiskā veidā. Un tās ir absolūti atšķirīgas pieejas. Es piedāvāju psiholoģisko. Lai jums izdodas iet pretī cilvēkiem ar paļāvību, prieku un interesi!