Dziesmu svētki nav akmenī cirsti: Nauris Puntulis un Arno Jundze par svētku nākotni 45

“Man prieks dzirdēt – Dziesmu svētki būs vienmēr – un es arī gribētu tā domāt, taču tas citāts, ko es lasīju, ne velti ir ielikts kultūrpolitikas pamatnostādnēs par pieaugošās globalizācijas un multikulturālisma apstākļiem. Tā kā es nebūtu tik simtprocentīgi drošs šobrīd apgalvot, ka Dziesmu svētki būs vienmēr, ja mēs paši, ilgtermiņā domājot, jau šodien nedomāsim, lai tie būtu,” TV24 diskusiju raidījumā “Kārtības rullis” sarunu iesāk 14.Saeimas deputāts, bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Citāts, ko bijušais kultūras ministrs raidījumā nolasīja, skan šādi: “Pieaugošas globalizācijas un multikulturālisma apstākļos ir būtiski stiprināt Latvijas unikālās kultūras vērtības.”

Puntuļa teiktajam piekrīt arī Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā ir pilnīga taisnība. Es arī, piemēram, domāju, ka Dzejas dienas būs tikmēr, kamēr paši latvieši to gribēs, bet ir situācija, kad pie nosauktajiem apstākļiem, mēs varam sākt to negribēt.”

“Otra lieta, kas ir – tā ir tā kultūras kļūda, šajā gadījumā ar Dziesmu svētkiem. Man vienmēr ir burvīgs piemērs, atcerieties, bija Rīgas opermūzikas festivāls vasarā, kad Rīga bija pilna ar ārzemniekiem, viņi bija kulturāli, viņi bija pārtikuši, viņi palika labajās viesnīcās, viņi negāja uz Vecrīgas klubiem un negāja pie meitenēm, bet viņi maksāja lielas naudas par to, lai paklausītos operu, lai paēstu labākajos Rīgas restorānos un pabaudītu vēl to, kas nu mums ir vislabākais. Nejau operai viņi ienesa, viņi ienesa viesnīcām, viesmīlībai, visām tām nozarēm pietiekami lielu naudu.

Es domāju, arī šajā gadījumā ar Dziesmu svētkiem. Ir autobusu šoferi, ir visi, kas baro, plus vēl tas, ka šeit sabrauc visas pasaules latvieši, kas galu galā arī mūsu nacionālo aviokompāniju drusciņ stimulē. Ir lietas, kur kultūrā ieliktais eiro to atnes atpakaļ visai valstij. Pie šīs mērīšanas būtu laiks sākt strādāt,” uzskata Jundze.

Rakstnieku savienības priekšsēdētājs atklāj iemeslu, kāpēc līdz šim tas nav uzsākts. Viņš norāda, ka kultūrā viņiem ir iemācīts, ka runāt par līdzekļiem un naudu ir “nāves grēks”.

Sarunas turpinājumu skaties pievienotajā video!

Dziesmu un deju svētki 2023 - noslēguma koncerts
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.