Zilupē iedejojušies jau divi tautas deju kolektīvi.
Zilupē iedejojušies jau divi tautas deju kolektīvi.
Publicitātes foto

Dziesmu svētki kā balva 0

Zilupes novadu iepriekšējos Dziesmu un deju svētkos 2013. gadā nepārstāvēja neviens kolektīvs, bet nu mākslinieciskā pašdarbība Zilupē piedzīvojusi atdzimšanu. Radušies un jau iedejojušies divi tautas deju kolektīvi, kas ar lepnumu un azartu nākamā gada skatēs turpinās cīnīties par iespēju pārstāvēt savu novadu lielajā valsts simtgades notikumā – Dziesmu un deju svētkos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Zilupes pilsētas tautas nama vadītāja Inese Pertaja stāsta, ka gan Zilupes pilsētas tautas nama jauniešu tautas deju kolektīvs “Tracis”, gan vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis” radušies 2014. gadā. Iesaistījās un ar savu enerģiju pirms tam nīkuļojošo dažu aktīvistu uzdejošanu jaunā cēlienā iešūpoja arī zilupiete Snežana Veikšāne, kas sākumā arī pati dejojusi vienā no kolektīviem, bet tagad tos vada. Bruņojušies ar apņēmību, dejotgribētāji ar Snežanu priekšgalā sāka vaņģot vairāk stabilu dejotāju, lai taptu kārtīgi, spēcīgi kolektīvi. “Cilvēkos dzima vēlme nopietni pieiet šai lietai, uzstāties un parādīt savu vaļasprieka rezultātu citiem,” skaidro Inese. “Tomēr pie mums ir ļoti maz ļaužu. Daudzi aizbrauc uz ārzemēm, arī vīrieši diezgan kūtri uz dancošanu. Taču neatlaidība vainagojās panākumiem,” viņa saka, uzsverot, cik liela nozīme esot labam un varošam kolektīva vadītājam, kas iedvesmo un saliedē dalībniekus. Līdzās dejošanai viņi atzīmējot dalībnieku jubilejas, braucot kopīgās ekskursijās un arī citādi saliedējas.

Kolektīvu rašanās bijusi jauna elpa arī pašvaldības sabiedriskajā dzīvē – cilvēki ieinteresējušies par latviešu tradīcijām un tautas dejām, vietējā kopiena kļuvusi vienotāka, jo biežāk satiekas koncertos, lepojas ar savējiem, stiprinās novada paš­apziņa. Pašvaldība nodrošinājusi tērpu šūdināšanu dejotājiem, cītīgi rūpējas par transporta nodrošināšanu, kolektīviem dodoties koncertēt, un sniedz iespēju gan trenēties, gan koncertēt turpat novadā. Kultūras nama vadītāja norāda – vietējie ļoti gaida savējo uzstāšanos, tāpēc kāds koncerts Zilupē tiekot organizēts ik mēnesi, un tie aizvien esot ļoti plaši apmeklēti. Paralēli dejotāji dodas uzstāties starpnovadu un pilsētu pasākumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Snežana ilgus gadus dejojusi mūsdienu estrādes deju kolektīvos, tautas dejai pievērsusies vien pēdējos gados. “Skatījos, iedziļinājos un ļoti iemīlēju šo deju. Tagad man šķiet, ka latviešu tautas dejas ir pašas skaistākās,” viņa saka. Daudz apguvusi pašmācības ceļā, taču viņai esot arī ļoti laba skolotāja – Ludzas novada deju kolektīvu virsvadītāja Sarmīte Stapule-Zagorska. Snežana ir reāliste un apzinās, ka jauniem kolektīviem ar tik mazu pieredzi Latvijā ir ļoti daudz spēcīgu konkurentu, taču dejotāji esot apņēmības pilni parādīt vislabāko, ko spēj. “Ja Dievs dos un kāds no mūsu kolektīviem tiks uz Dziesmu un deju svētkiem, tas būs milzīgs gods – kā liela balva par to, ka darām to, kas mums patīk un sagādā prieku,” saka kolektīvu vadītāja. Lielu gandarījumu dejotājiem sagādā arī atsauksmes no vietējiem iedzīvotājiem, kas jutīšot līdzi saviem dejotājiem nākamā gada izšķirošajās skatēs. Par mazo dejotāju dalību Skolu jaunatnes dziesmu svētkos pirms diviem gadiem zilupieši runājot un atceroties to kā lielu notikumu vēl šodien.

ZILUPES NOVADS: 3 kolektīvi 

Zilupes pilsētas tautas nama tautas deju kolektīvs “Tracis” (dibināts 2014. g.) – 18 dejotāji. Zilupes pilsētas tautas nama vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Dancis” (dibināts 2014. g.) – 17 dejotāji. Zilupes tautas nama bērnu tautas deju ansamblis (dibināts 2010. g.).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.