Foto-Dainis Bušmanis

Dziesma kā ziedojums Likteņdārzam
 2

Rītvakar daudzi mūziķi piedalīsies labdarības koncertā Likteņdārzā, un šo notikumu neklātienē varēs vērot ikviens Latvijas televīzijas skatītājs.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Tiešraidē no Kokneses redzēsim diriģentu Intu Teterovski ar apvienoto kori, mūziķus Raimondu Tigulu, Oskaru un Raimondu Petrauskus, solisti Ievu Sutugovu, dziedošo aktieri Mārci Maņjakovu, raidījuma “Radīti mūzikai” dalībniekus. Viņu vidū – arī pianiste Katrīna Gupalo un dziedātāja Marlēna Keine.

Marlēna priecājas, ka apskatīs klātienē Likteņdārzu, ko līdz šim aplūkojusi tikai internetā, un ka šajā jaukajā vietā Koknesē būs kopā ar ģimeni – tēti, mammu, brāli, brāļa meitiņu. Bet visvairāk viņa gandarīta, ka dziedās koncertā, acinot atbalstīt labdarības akciju: “Izlasīju, ka varam Likteņdārzam ziedot, vai nu pārskaitot naudu, vai iestādot kociņu, un vēl citādi, un tad nodomāju: re, cik labi, ka varu uzrunāt cilvēkus ar savu balsi!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Marlēna stāsta, ka pēc konkursa “Radīti mūzikai” viņai izveidojusies draudzīga sadarbība ar finālisti Katrīnu Gupalo, ka iecerējušas vairākus projektus un arī rīt viņas uzstāsies kopā. Marlēna dziedās Džordža Gēršvina “Summertime” (tulkojumā no angļu valodas – vasaras laiks), šo melodiju lūguši izpildīt koncerta veidotāji, un otru dziesmu, ko ļoti vēlējusies pati – “Svētī, Kungs, šo mūsu zemi”. Tā ir viņai mīļa baznīcas dziesma, jo pati piederīga Rīgas Golgātas baptistu draudzei. Taču šo melodiju un vārdus zina arī citu konfesiju kristieši: “Svētī, Kungs, šo mūsu zemi, / svētī, Kungs, lai brīva ziedēt var./ Svētī, Kungs, lai augļus briedinātu, /Svētī, Kungs, ja plūkt tos alkstam mēs.”

Ieminos, ka pirms vairākiem gadiem daži mācītāji uztraucās, ka Likteņdārza metus izstrādājis japāņu arhitekts budists un ka tāpēc mūs tas kaut kā ietekmēšot budisma filozofijas virzienā. Marlēna uz to atbild: ir lieliski, ka Likteņdārzs top kā šejienes cilvēku gribas un vēlmes izpausme un ka to taču nav sponsorējuši ārzemnieki. Mēs to uztveram kā vietu, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne un kur mierīgi padomāt par savu dzimtu un tautu. Jaunā dziedātāja stāsta par saviem vecvecākiem, kuri pārdzīvojuši Otro pasaules karu un tāpēc dzīvē pratuši – un vecmāmiņa Anna Dombrovska savos 86 gados joprojām prot – priecāties par mazumiņu.

Marlēna jau iepriekš ir piedalījusies dažādos labdarības projektos – gan atbalstot draudzes vecākos cilvēkus (tad par iegūtajiem līdzekļiem nopirkts televizors, radiatori, segas), gan LNT “Labestības dienā”, gan koncertā, kas izlolots pēc viņas dzīvesbiedra idejas, atbalstot jaunās māmiņas. Nesen vajadzējis lūgt atbalstu savai ģimenei, jo Marlēnas tētis, strādājot Norvēģijā, līguma pēdējā darba dienā, pēc darba devēja prasības, kāpis augstumā bez nepieciešamajiem drošības līdzekļiem un kritis, gūstot smagas traumas. Tāpēc nācies lūgt ziedojumus gan viņa pārvešanai uz Latviju, gan ārstēšanai un rehabilitācijai.

Marlēna beidzamos trīs gadus ir dzīvojusi Tallinā un studējusi Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā.

Viņa secinājusi, ka dzīve ārzemēs cilvēkam liek citādi paraudzīties pašam uz savu zemīti: “Pats svarīgākais, kas man ir – tā ir latviešu valoda un tas, ka jūtos kā īsta latviete. Mēnesi esmu pabijusi ASV, neilgi dzīvojusi Zviedrijā un Vācijā, un tagad man ir iespēja salīdzināt, ka mums taču ir tik skaista valsts! Amerikā es domāju – cik labi, ka man ir sava valsts Latvija, kur jūtos labi; ka mums ir attīstīta kultūra, ir Dziesmu un deju svētki, ir Jāņi; ir tāda īsta vērtība kā rupjmaize – ir lietas un notikumi, kas pieder mums.”

Reklāma
Reklāma

UZZIŅA

Likteņdārza labdarības akcija 


* LTV pirmā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!” notika 2009. gadā; pēc tam par skatītāju saziedoto naudu izbūvēts perimetrālais ceļš. 2010. un 2011. gadā dārza centrālajā daļā – amfiteātrī – pabeigti zemes darbi un izbūvēta vidusdaļa. 2012. gadā – uzbūvēta pirmā pastāvīgā Likteņdārza būve – Skatu terase. 2013. gadā tapis akmeņu krāvums “Sirmais saulriets”.

* 9. augustā notiks jau sestā Latvijas Televīzijas un “Kokneses fonda” organizētā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!”. LTV1 stundu pirms “Panorāmas” būs iespēja noskatīties profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncertu, kas notika jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā; no plkst. 21.25 – tiešraide no Kokneses.

* Zvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6381 ar 1,42 eiro ziedojumu var atbalstīt ceļa uz Likteņdārzu – apmeklētāju autostāvvietas – izveidi. Ceļa izveidē tiks izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku dāvinājums – 20. gs. 30. gados Latvijas iedzīvotāju karavīru laukumam ziedotie laukakmeņi, tādējādi apliecinot ziedojuma tradīciju pēctecību un nozīmi šodien.

* Šogad 17. jūnijā Gaismas pilī šim mērķim jau tika saziedoti gandrīz 30 000 eiro. Rīt ar LTV skatītāju un Likteņdārza draugu atbalstu šo summu iecerēts palielināt līdz 100 000 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.