Dziednieks Jāzeps Kancāns: Jāieprogrammē mundrs garastāvoklis un apziņa 4
Jāzeps Kancāns dziedina mugurkaula problēmas. Praktizē Rīgā un Preiļos.
– Par spējām dziedināt daudzi saka – tas ir Dieva dots talants. Citi piesauc Visumu, kosmosu. Man jautā: vai tādu un tādu kaiti vari man izdziedināt? Atbildu: es nezinu, atnāc pie manis, paskatīsimies. Tikai pēc pirmā seansa rodas skaidrība, vai cilvēkam varu palīdzēt, – saka Jāzeps Kancāns.
– Viss, ko mēs “nopelnām” jaunībā, vecumdienās atgriežas, – viņš uzsver. – Pats pirmais, kas nosaka cilvēka veselību, ir gulēšanas noteikuma ievērošana vai neievērošana. Parasti dažādas kaites vajā tos, kas guļ uz āderēm. Gulēšanas noteikums prasa mainīt guļasvietu divas trīs reizes gadā. Tad nekādas āderes neiedarbosies. Guļot galvai jābūt uz ziemeļiem. Ja tas nav iespējams, var gulēt uz austrumiem, bet ne uz ilgu laiku. Otra lieta, kas jāievēro, – mugurai jābūt kārtībā. Daudz taisnības uzskatam, ka slimības ceļas no mugurkaula.
Es vispirms savedu kārtībā mugurkaulu. Ja ar muguru viss kārtībā, tev nesāpēs galva, nesāpēs pleci, netirps rokas, neizļodzīsies gurni. Un trešā lieta – ja cilvēku ilgāku laiku moka kāda kaite un ārsti netiek ar to galā, viņam pašam jāuzmeklē dziednieks un stipri jātic, ka tas palīdzēs. Es nevaru palīdzēt cilvēkam, ko kāds cits gandrīz vai ar varu atved pie manis. Es pat savam bērnam nevaru palīdzēt, ja viņš man nepiesakās. Tur nekas nesanāks. Tāpat es nevaru palīdzēt cilvēkam, kas man draud: “Ja tu mani neizdziedināsi, es tevi iesūdzēšu tiesā.
Dziednieks izmanto vakuuma terapiju. Kā to dara, tas esot amata noslēpums. Iecienīta metode ir arī darbs ar enerģijām. Par ļoti svarīgu viņš uzskata organisma un mājas enerģētisko attīrīšanu.
– Katram jāsāk ar vides sakopšanu, tās vides, kur cilvēks dzīvo un strādā. Mājas jāsakopj. Es daudzās mājās esmu sastapies ar briesmīgu nekārtību un netīrību – viss piegružots, piemēslots, nemazgāti trauku kalni, ienācējam nav kur apsēsties. Kāda veselība var būt cilvēkam, ja viņš visu laiku saņem šo negatīvo enerģiju, ko izstaro apkārtne! Kad aizrādu, lai sakopj māju, man atbild, ka neesot naudas. Tad man nākas skaidrot, ka tīrības un kārtības uzturēšana naudu neprasa. Otrs, uz ko mudinu, – sakārtot sevi. Kāda veselība var būt cilvēkam, ja viņš visu laiku skauž un aprunā citus! Viss sliktais, ko tu runā par kādu cilvēku, atnāk pie tevis atpakaļ. Visus Dieva baušļus var pateikt vienā teikumā – nedari otram to, kas pašam nepatīk.
J. Kancāns ar katru klientu runājas lietišķi un mudina izteikties nevis vispārīgi, bet gan konkrēti. Gadās, atnāk cilvēks un saka – man viss sāp no galvas līdz papēžiem. Kad prasa konkrēti, tad izrādās, ka sāp mugura, plecs. Dziednieks saka – tūliņ paskatīsimies. Pēc seansa cilvēks pieceļas un jūtas apmulsis. Nesāp vairs. Dziednieks saka – palokies, aizskar ar pirkstiem grīdu! Cilvēks pieliecas, jā, rokas aizskar grīdu. Viņš brīnās – kopš bērnības to nav varējis, bet tagad… Pats cilvēks sevi ieprogrammējot, pats cilvēks sev uzliekot lāstu. Gadoties dzirdēt, ka kāds saka: es ne no kā nebaidos, bet man ļoti bail, ka vecumdienās kļūšu nevarīgs un citiem vajadzēs mani apkopt. Tā vienu reizi, otru, trešo, desmito… Cilvēks pats sevi ieprogrammē – vecumdienās viņš noteikti būs piesiets pie gultas, citi viņu cilās un apkops. Tie, kas mēdz atkal un atkal atkārtot, ka viņiem, lūk, esot uzlikts lāsts, patiesībā paši sev to uzliek ar šādu runāšanu. Pat nabadzību varot sev ieprogrammēt, ja visu laiku runājot, ka naudas nav, nekā neesot, jālaižas dibenā.
– Nereti iesaku cilvēkiem ļoti vienkāršu paņēmienu, kā uzturēt mundru garu, kas ir galvenā veselības ķīla. Vai jūs esat kontrolējis savu rīcību rītos pēc piecelšanās? Savā dziednieka praksē esmu uzzinājis, ka liela daļa cilvēku rītos, ieraugot savu seju spogulī, skaļi izsaka neapmierinātību: “Ārprāts, kāda es izskatos!”, “Šausmas, nu īsts ķēms!” Ar to pašu visa diena pagalam! Cilvēks jau iepriekš nolemj sev sliktu garastāvokli uz visu dienu. Vēl jo vairāk, ja tūliņ, kopš acis vaļā, sāk nervozēt, vai laikā paspēs uz autobusu vai tramvaju, tracināt sevi, cik daudz darīšanu un skriešanu, to jau nevar izdarīt, tur jau trakam jāpaliek, viss apnicis, viss noriebies. Es iesaku rītu sākt ar sevis paslavēšanu. Iedomājieties, dāma vannasistabā skatās spogulī un uzmundrinoši sev saka: “O, cik tu šorīt burvīga!” Pēc tam paskatās laukā pa logu un iesaucas: “Cik skaists rīts!” Ikvienam ir jāiemācās rītos sevi noskaņot emocionālam pacēlumam, labam noskaņojumam. Protams, nav jau obligāti jāslavē savs ģīmis vai apmākušās debesis; var arī pavisam ko citu, teiksim, slavēt sevi, kāds es malacis, ka vakar tomēr tiku galā ar to grūto darbiņu. Paņēmieni var būt visdažādākie, tos var variēt. Galvenais – jāieprogrammē mundrs garastāvoklis un apziņa, ka šodien veiksies, diena būs vienkārši brīnišķīga.
Dziednieks māca cilvēkus enerģētiski attīrīt savu ķermeni. Piemēram, viņš iesaka vakarā mazgāties vannā, kurā iebērtas trīs lielas šķipsnas sāls un ūdens pārkrustīts. Mājas attīrīšanai viņš iesaka vairākus paņēmienus. Viens – pēc saules rieta jāizmazgā grīdas ar pārkrustītu ūdeni, kam piemesta sāls – trīs šķipsnas uz spaini. Otrs – māja no ārējiem sliktajiem spēkiem jāpasargā ar “uzliktu aizsardzības bloku”. Jānostājas pie durvju sliekšņa, kas ved uz ārieni, un tam pāri uz āru jāpārmet trīs šķipsnas sāls un jāpārkrustī. Trešais – ar iedegtu svecīti jāizstaigā visas istabas, brokastot, pusdienot un vakariņot ieteicams pie degošas svecītes. Uguns attīra, aizsargā, enerģētiski uzlādē.
No grāmatas “100 dzienieki Latvijā”