Izgudrojums pret kuņģa vainām 0


Pagājušā gadsimta vidū krievu akadēmiķis Vladimirs Filatovs izgudroja metodi, kā no alojes lapām iegūt biogēno stimulatoru (vielas, kas īpaši aktīvi palīdz dziedēt bojājumus ādā un gļotādā, kā arī kuņģa čūlas un tamlīdzīgus iekšķīgus bojājumus). Zinātnieks alojes lapas uz aptuveni 12 dienām novietoja tumšā vietā 4–8 grādu temperatūrā. Vēsumā un tumsā tajās notiek līdzīgs process kā tuksnesī. Lai šūnas pasargātu no bojāejas, nonākot ekstremālā situācijā, augs sintezē daudz aizsargvielu. Pēc tam pētnieks no alojes sulas rūpnieciski ražoja preparātus, ko efektīvi izmantoja bojāto audu reģenerācijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Vladimira Filatova izgudroto metodi daudzi liek lietā arī mūsdienās kuņģa darbības traucējumu, piemēram, gastrīta, ārstēšanai. Biogēnos stimulatorus, kas radīti no alojes, bieži lieto arī apdegumu ārstēšanai, tostarp onkoloģiskajiem slimniekiem pēc staru terapijas. Šādus stimulatorus, alojes lapas divas nedēļas turot vēsā, tumšā vietā, var iegūt arī mājas apstākļos. Pēc tam lapas sasmalcina, aplej ar ūdeni un lieto imunitātes stiprināšanai. Jāpatur prātā, ka šie preparāti jālieto nelielās devās, jo tie var šķidrināt vēdera izeju.

Mājas apstākļos bieži vien gatavo arī cita veida maisījumus, piemēram, 300 g sasmalcināta vai caur marli izspiesta lapu mīkstuma pievieno 500 g medus (var arī citronu) un 750 ml kagora tipa vīna. Maisījumu vēsā, tumšā vietā tur vienu nedēļu, trauku ik pa laikam saskalinot. Kuņģa čūlas gadījumā dzer pa tējkarotei 3–4 reizes dienā pirms ēšanas, kamēr viss izlietots.

Arī tuberkulozes slimniekiem

CITI ŠOBRĪD LASA

Plaušu un kaulu tuberkulozes gadījumā gatavo maisījumu no 15 g svaigu lapu sulas, 100 g medus, 100 g cūku tauku un 50 g kakao. Rūpīgi samaisa un lieto, ēdamkaroti maisījuma izšķīdinot glāzē karsta piena un dzerot trīsreiz dienā. Kurss ir 1,5–2 mēneši.

Dziedē un stiprina

Alojes sula ir ļoti rūgta, tāpēc iedzert tīrā veidā būtu grūti. Pievienojot medu vai citronu un kagora tipa vīnu, maisījums kļūst baudāms, turklāt vīns paildzina uzglabāšanas termiņu. To var izmantot ne tikai kuņģa čūlas dziedēšanai, bet arī organisma spēcināšanai, piemēram, tuberkulozes slimniekiem vai pēc smagām infekcijas slimībām. Aloje aktivizē organisma aizsargspējas, tāpēc šis augs var palīdzēt arī klepus, angīnas, bronhīta, bronhiālās astmas un citu slimību gadījumos. Taču spēcīgo augu nedrīkst lietot pārāk ilgi. Lai iegūtu vēlamo efektu, palīdzot organismam sakopot iekšējos aizsargspēkus, pietiks ar vienu mēnesi. Aptuveni tikpat ilgs ir no alojes un citām sastāvdaļām pagatavotā maisījuma derīguma termiņš. Arī nogrieztu alojes lapu ledusskapī var glabāt aptuveni mēnesi.

Bērniem – ar piesardzību!

Ļoti piesardzīgiem jābūt, lietojot aloji bērnu dziedināšanā. Viņu organisms ir ļoti jutīgs, bet alojes sulā esošie ķīmiskie savienojumi ir stipri un darbojas diezgan specifiski. Bērniem un novājinātiem slimniekiem var gatavot maisījumu no 100 g alojes sulas, 500 g sasmalcinātu valriekstu, 300 g medus un 3–4 citronu sulas. Lieto vienu mēnesi pa vienai tējkarotei 2–3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas. Jāpatur prātā, ka aloji vai tās maisījumu gan pieaugušajiem, gan bērniem ieteicams dzert dienas pirmajā pusē, bet noteikti ne vakarā. Alojei piemīt tonizējošas īpašības, turklāt, kā jau iepriekš minēts, augs aktivizē organisma iekšējās aizsargspējas, līdz ar to var būt problemātiski iemigt.

Vijas Eniņas pieredze: Man pašai aloji patīk lietot, ja gadījies pie pannas piešaut plaukstu vai iegriezt pirkstā ar nazi. Pietiek brūcīti pāris reižu apziest ar alojes sulu, kad tā aizvelkas ciet un ātri sadzīst.

Aloje noder arī gadījumos, ja plaisā papēži. Īpaši aktuāli tas ir vasarā, kad mēdzam staigāt basām pēdām. Kad vakarā kājas nomazgātas, papēžus ierīvē ar svaigu alojes sulu. Āda tiek mīkstināta, mitrināta un pabarota. Aloji var izmantot arī kosmētikas līdzekļu pagatavošanai mājas apstākļos. Rudens vēsajā laikā, kad bieži vien aizmirstam uzvilkt cimdus un roku āda kļūst sausa un plaisā, ieteicams plaukstas ieziest ar alojes gabaliņu. Lapiņu var arī nomizot, sagriezt kubiņos un sasaldēt. Ar to no rīta vēlams ieziest seju. Āda saņem masāžu, un uz tās veidojas plāna aizsargkārtiņa. Pat izejot ārā ne pārāk patīkamā rudens vai ziemas laikā, seja tiek pasargāta no ārējās vides kaitīgās ietekmes.

Reklāma
Reklāma

36,6 °C konsultante Vija Eniņa, farmaceite

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.