Foto – Shutterstock

Dziedinošais saules akmens: kā iedarbojas dzintara krelles, eļļa un pat tēja 4

Tā sauktais saules akmens dzintars, kas no priežu sveķiem veidojies pirms 35–140 miljoniem gadu, ar savu saulaino krāsu gammu un dziednieciskajām īpašībām jau sirmā senatnē iekarojis cilvēku sirdis. Atšķirībā no daudziem dārgakmeņiem dzintaram, kas atzīts par vienu no vērtīgākajiem pasaules minerāliem, piemīt silts starojums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Katrā atradnē ir atšķirīgs dzintars pēc sastāva, krāsas, vecuma un citām īpašībām. Baltijas dzintars atzīts par pašu senāko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējos gados ir pierādītas dzintara spējas paaugstināt organisma imunitāti un veicināt ne tikai šūnu dalīšanos, bet arī atjaunošanos.

Mūsdienu medicīnā dzintaru izmanto kā izejvielu dzintarskābes iegūšanai, kurai piemīt antioksidējošas un pretiekaisuma īpašības. Atklāts, ka visvairāk dzintarskābes ir Baltijas dzintarā. Gabaliņā, kam jau izveidojusies tumša garoziņa, ir vidēji 7–8% dzintarskābes, taču parasti tās daudzums nepārsniedz 1–2%.

Dzintars ir savdabīgs biostimulators, kas saskarsmē ar ādu un matiem rada statisko elektrību, kas jūtīgākiem cilvēkiem var palīdzēt atjaunot biolauku, aktivizēt organisma procesus, normalizēt asinsspiedienu un cīnīties ar audzēju šūnām.

Dzintara krelles ikdienā iesaka nēsāt, ja ir problēmas ar vairogdziedzeri, spondiloze un sašaurināti galvas asinsvadi. Protams, neapstrādātam dzintaram ir daudz lielāka ietekme uz organismu nekā no tā darinātām rotaslietām, kad tas apstrādāts ar laku vai ievietots sudraba vai cita materiāla ietvarā.

Dzintaru atzīst par efektīvu dabas veidotu biostimulatoru, kas uzlādē ar enerģiju, stimulē matu augšanu, padara jaunavīgāku ādu, nomierina nervu sistēmu, novērš galvassāpes. Dzintars nostiprina asinsvadus, stimulē limfas, muguras smadzeņu un starpšūnu šķidrumu kustību. To ieteicams lietot cilvēkiem, kas cieš no zema asinsspiediena, glaukomas, kataraktas un tīklenes distrofijas. Pastāv uzskats, ka dzintars spēj dzēst dažāda veida patoloģiskus elektromagnētiskos laukus, kas ir slimību rašanās iemesls.

Reklāma
Reklāma

Tautas medicīnā pret kuņģa vainām lieto ar ūdeni sajauktus dzintara putekļus. Pret ausu un acu kaitēm noder dzintara putekļi ar rožu eļļu vai medu. Dzintara apstrādātāji mēdz apkaisīt brūces ar dzintara putekļiem, lai ātrāk dzīst. Runā, ka, paberzējot sāpošās vietas ar dzintara gabaliņiem, sāpes pārejot jau stundas ceturkšņa laikā.

Pēdējā laikā SPA centros un skaistuma salonos piedāvā dzintara masāžu, kurā izmanto dzintara pulveri vai eļļu. Tikai jāņem vērā, ka dzintars var padarīt ādu un matiņus tumšākus un ietekmēt to augšanu.

Ja dzintara rotas kļūst blāvas, tas nozīmē, ka saules akmens uzņēmis sevī negatīvo enerģiju. Tādēļ reizi nedēļā tās jāpatur tekošā ūdenī vai saulē.

Vairāk padomi par veselīgu dzīvesveidu tematiskajā izdevumā “400 padomu skaistumam un veselībai”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.