Ko izvēlēties 0
Tīra dzeramā ūdens problēmu var atrisināt tā iegāde veikalā. Cena nav augsta, kaut gan salīdzinājumā ar ūdensvada ūdeni vienam litram ir teju zelta vērtība. Taču ir vēl viena dilemma – kuru no visām ūdens pudelēm izvēlēties?
Izplatīts viedoklis, ka minerālūdens parasti ir sāļš, bet dzeramais – ne. Lietas labad jāpaskaidro, ka atšķirība nebūt nav sāļumā, turklāt lielai daļai minerālūdens marku ir zema mineralizācijas pakāpe, un dzeramajam ūdenim tā var būt pat augstāka.
Avota ūdenim, ko pārdod pudelēs, patiešām jābūt no avota. Dzeramo ūdeni iegūst, izmantojot speciālas attīrīšanas sistēmas. Tajā sāļu, gluži tāpat kā organisko piemaisījumu, saturs ir minimāls. Minerālūdens sastāvs ir īpašs, un ražotājs to drīkst tikai mehāniski filtrēt, izmantojot kvarca smiltis, nostādināt, bagātināt ar skābekli vai pievienot ogļskābo gāzi, lai nekādā veidā nemainītu būtiskās sastāvdaļas. Dabisku minerālūdeni iegūst no dziļurbuma, un tajā ir dabiskas minerālvielas. Dzeramā ūdens sastāvā nav vērtīgo minerālvielu. Ja tās tiek pievienotas, marķējumā nedrīkst būt norādes par dabisku minerālūdeni.
Ūdensvada ūdens papildu attīrīšanai tirgotāji piedāvā dažādas ierīces, kas paredzētas nelielas ģimenes vajadzībām un individuālai lietošanai.
SVARĪGI
Par dzeramā ūdens kvalitāti liecina ledus kubiciņu garša un izskats. Ja tie ir caurspīdīgi, ūdens bijis labs. Ja ledus ir necaurspīdīgs un dzidrs slānis ir tikai ārpusē, tas nozīmē, ka ūdens nav attīrīts no piemaisījumiem.