Dzērājiem drosmes daudz ir visā Eiropā – 85% noslīkušo bijuši reibumā, bet “katastrofa ir citi rādītāji”! 39

Vai ir pieejama kāda statistika, cik daudz no noslīkušajiem ir bijuši labi peldētpratēji, jo, iespējams, problēma ir tā, kādā stāvoklī cilvēks ir devies peldēt? Šādu jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Aivaram Platonovam, Latvijas Peldēšanas federācijas prezidentam. Statistiski mēs no citām valstīm principā neatšķiramies, “līķim jau neuzprasīsi, vai viņš bija labs peldētājs, vai nebija, bet alkohols gan ir lielākais un būtiskākais blakusfaktors noslīkušo statistikā,” atzīst Platonovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Skandināvijas valstīs un principā visā Eiropā noslīkšanas gadījumi alkohola reibumā ir 70% līdz pat 85% – vienlaikus mums šis rādītājs ir 5x lielāks nekā Somijai uz 100 000 iedzīvotāju; somi jau nelieto mazāk alkoholu nekā latvieši, piebilst speciālists, akcentējot, ka problēma jau ir tā, ka mums Latvijā cilvēki 5x biežāk iet peldēt un tas notiek gan skaidrā, gan reibumā, turklāt peldētprasmes ir neadekvātas.

Vēl viena lieta, ko Platonovs vēlas piebilst, ir tā, ka “ja skatās kopējo statistiku, tad liekas, lai tie dzērāji slīkst, bet, ja izdala bērnus un jauniešus, tad atklājas fakts, ka bērnu un jauniešu noslīkšana ir pirmajā trijniekā starp ārējiem nāves cēloņiem, un tā jau ir katastofa!” rezumē Platonovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.