Dzer lazdu mizu tēju, lai izvairītos no insulta! Skaidro augu pazinēja 5
Pirms lapu plaukšanas ir īstais laiks ievākt lazdu mizu tējai.
Mizu noloba no tiem zariem, kam miza ir gluda un spīdīga. Sulu cirkulācijas laikā to viegli nolobīt. Vajadzīgs piemērots asmenis, ar kuru uz stumbra veic divus griezumus, apmēram desmit centimetru attālumā (ne tuvāk par trim centimetriem) vienu no otra. Ar garenisku griezumu tos savieno un noloba izgriezto mizas gabalu. Mizas sloksnītes žāvē labi vēdināmās telpās, bieži pārcilājot.
Lieto tējās insulta profilaksei. Tēja labi noderēs cilvēkiem ar vēnu problēmām, jo stiprina vēnu sieniņas un uzlabo asinsriti.
Ozola mizas tēja palīdz vēdera problēmu gadījumā
Caureju apturēt palīdz ozola mizas tēja. Drogu vāca sulu cirkulācijas laikā – martā, aprīlī un maijā, kad miza viegli nolobās. Mizu nevāc no vecu koku zariem – drogai neizmanto grubuļainu mizu.
Mizu ievāc no tikko nocirstu vai izciršanai paredzētu jaunu koku stumbriem vai zariem ar gludu, spīdīgu mizu. Ievācot mizu, uz stumbra vai zariem izdara divus griezumus ne tuvāk par trīs centimetriem vienu no otra. Ar garenisku griezumu savieno un noloba izgriezto mizas gabalu. Žāvē labi vēdināmās telpās parastos apstākļos, bieži pārcilājot.