Foto – Shutterstock

Ko iesākt, ja ir dzemdes polipi? 0

“Man dzemdē atklāja polipus. Daktere teica, ka tie nav ļaundabīgi, tomēr ieteica operēt. Gribu uzzināt, vai tas patiešām nepieciešams.” VITA TUKUMĀ

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Arī medicīnas sabiedrības “ARS” ginekoloģe Daiga Baranovska uzskata, ka sievietēm ar šādiem veidojumiem pastāv daudz augstāks onkoloģisku slimību risks, tāpēc tos vajadzētu noņemt. Lai arī ļaundabīgas izmaiņas tajos atrod reti, tomēr neārstējot vēža attīstības risks būs lielāks nekā sievietēm, kurām šādu jaunveidojumu nav. Pat ja polipi nerada sūdzības, nevēlamas izmaiņas var notikt jebkurā brīdī. Visbiežāk tā ir stipra asiņošana, kad jāveic neatliekama operācija. Tad parasti izdara tā saukto dzemdes dobuma abrāziju jeb tīrīšanu, izņemot dzemdes iekšējo slāni ar visu lieko. Precīzāka un saudzīgāka polipu likvidēšanas metode ir histerorezektoskopija, kad veidojumu izoperē redzes kontrolē, izmantojot videokameru. Parasti šo procedūru neizdara, ja polips izraisījis stipru asiņošanu, jo pastāv augstāks komplikāciju risks.

Ja analīzēs atklāj, ka polipi veidojušies hormonālu pārmaiņu dēļ, ginekologs turpmākai ārstēšanai ieteiks medikamentus. Bet, ja veidojumu attīstīšanās cēlonis ir iekaisums, nepieciešams to novērst, lai tie nerastos atkārtoti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.