Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Dzejas dienu balvai izvirza 17 krājumus 0

Tuvojas septembris, Dzejas dienu laiks. Šogad tas pienāks ar atjaunoto Dzejas dienu balvas tradīciju, kuras iniciatore gan tās pirmsākumos, gan arī tagad bija un ir Latvijas Rakstnieku savienība.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Atsaucība no grāmatu izdevēju puses bija negaidīti liela. Dzejas dienu balvai kopumā tika pieteikti septiņpadsmit (!) oriģināldzejas un atdzejas krājumi. Skaita ziņā tas ir pat vairāk nekā dažugad Latvijas Literatūras gada balvai pieteikto dzejas grāmatu daudzums, kas liecina, ka laikā no pagājušajām Dzejas dienām izdoto dzejas grāmatu raža bijusi neparasti vērienīga un dzejas cienītājiem būs interesanti gaidīt, ko vēl šajā žanrā nesīs 2018. gada pēdējie mēneši. Balvas nolikums ir bargs. Dzejas dienu padome no nominētajiem darbiem apbalvošanai drīkst izvēlēties tikai vienu krājumu. Balvas pasniegšana notiks Dzejas dienu pasākuma “Klasiķu dzejas vakars” laikā – 14. septembrī plkst. 19 centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju iela 12).

Kā informēja izdevuma “konTeksts” galvenā redaktore literatūrzinātniece Sandra Ratniece, pēc neatkarības atgūšanas Dzejas dienu balva atdzima 1996. gadā un tā kļuva par ikgadējo Dzejas dienu daļu līdz pat 2009. gadam, no 2003. gada oriģināldzejas vētīšanai piepulcējot arī atdzejas krājumus. Krīzes laikā ar balvas pasniegšanu radās problēmas, tāpēc balvas stafeti no 2010. līdz 2015. gadam pārņēma žurnāls “Latvju Teksti”. Pēc tā apstāšanās Dzejas dienu balvas vēsturē iestājās pārtraukums, kas neapmierināja dzejas cienītājus, tāpēc 2018. gada pavasarī Latvijas Rakstnieku savienības jaunizveidotā Dzejas dienu padome nolēma atjaunot būtisko Dzejas dienu tradīciju – balvas par labāko oriģināldzejas vai atdzejas krājuma piešķiršanu. Par periodu tika izvēlēts dzejas gads – tiks vērtēti tie krājumi, kas izdoti laikā no Dzejas dienām līdz Dzejas dienām, un tika meklēti un atrasti līdzekļi balvas fondam – tūkstoš eiro.

Dzejas dienu balvai pieteiktie krājumi 

Oriģināldzeja

CITI ŠOBRĪD LASA

Liāna Langa, “Velēnu kleita” (“Neputns”, 2018); Inga Gaile, “Lieldienas” (“Neputns”, 2018); Madara Gruntmane, “Dzērājmeitiņa” (“Neputns”, 2018); Jānis Peters, “Rudenskura spogulī” (“Jumava”, 2018); Iveta Ratinīka, “tikko & tikai” (“Zvaigzne ABC”, 2018); Krista Anna Belševica, “Medījot dzīvi” (“Zvaigzne ABC”, 2017); Gunta Šnipke. “Ceļi” (“Mansards”, 2018); Elīna Līce, “Redzu” (“NT Klasika”, 2018); Andris Ogriņš, “Debesu punkti” (“Pētergailis”, 2017); Voldemārs Zariņš, “Jāizdomā brīvība” (“Pētergailis”, 2018); Daina Sirmā, “Dievaines” (“Pētergailis”, 2017); Blockx, “Atklāts neatklātais” (autorizdevums, 2018).

Atdzeja

Emīlija Dikinsone, “Āboliņš un bite”, atdzejojis Kārlis Vērdiņš (“Neputns”, 2017); Semjons Haņins, “Но не тем /Bet ne ar to”, atdzejotāji: Ronalds Briedis, Inga Gaile, Pēteris Draguns, Aivars Eipurs, Jānis Elsbergs, Valts Ernštreits, Liāna Langa, Marts Pujāts, Edvīns Raups, Jānis Rokpelnis, Māris Salējs, Kārlis Vērdiņš un Arvis Viguls (“Neputns”, 2017); Konstantīns Kavafis, “Dzeja”, atdzejojis Dens Dimiņš (“Neputns”, 2018); Džidi Madzja, “Mana ciema dievi”, atdzejojis Uldis Bērziņš (Jāņa Rozes apgāds, 2017); Sergejs Timofejevs, “Replika”, atdzejotāji: Arvis Viguls, Toms Treibergs, Andris Akmentiņš (“Orbīta”, 2018). .

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.