Grupa “Flip Poets”.
Grupa “Flip Poets”.
Publicitātes foto

Dzejas dienās šogad 22 viesi no septiņām valstīm 0

Dzejas dienās šogad piedalās kopumā 22 viesautori no septiņām valstīm, un viņu sniegums būs vērtējams gandrīz katru dienu visu festivāla laiku, vēsta festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Leimane.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Jau festivāla pirmajā dienā dzejas interesenti tika uzrunāti poļu valodā. Dzejnieks Eugeņiušs Tkačišins-Dickis ir daudzu Polijas un starptautisko literāro apbalvojumu ieguvējs, kā arī 15 dzejoļu krājumu un vienas prozas grāmatas autors. Viņa kolēģa Marčina Sendecka krājums “Farsz” (2011) ir saņēmis nozīmīgo “Silesius” Vroclavas dzejas balvu un Gdiņas literāro balvu. Sendeckis ir divu atdzejojumu un 13 dzejoļu krājumu autors. Abi autori piedalīsies vēl citos Dzejas dienu pasākumos.

Pateicoties projektam “Ziemeļi-Dienvidi”, Latviju apmeklēs vistālākie viesi – dzejnieki Anuars Duisenbinovs no Kazahstānas un Marko Pogačars no Horvātijas. Pasākuma mērķis ir meklēt saskares punktus abu autoru dzejā, lai arī viņu dzīvesvietas atrodas vairāk nekā 4000 kilometrus atstatu. Abi autori ir vienaudži, taču viņu dzeja un tās pasniegšanas veids ir pilnīgi atšķirīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dzejas dienu laikā no 7. līdz 12. septembrim Rīgā norisināsies starptautiska atdzejas darbnīca, kuras ietvaros dažādu valstu autori savstarpēji gatavos atdzejojumus dažādās valodās. Pateicoties šim notikumam Rīgā gaidāma virkne dzejnieku – Olli Heikonens (Somija), Martina Buližaņska (Polija), Volga Gapejeva (Baltkrievija), Ģiedre Kazlauskaite (Lietuva) un jau minētais Duseinbinovs. Visi šie dzejnieki piedalīsies vairākos lasījumos, bet atdzejas darbnīcā radītos darbu tulkojumus varēs dzirdēt pasākumā “Pazudis tulkojumā” 12. septembrī.

10. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās būs iespējams baudīt kaimiņu lietuviešu literāro valodu. Pasākumā piedalīsies šobrīd pazīstamākie laikmetīgās dzejas pārstāvji Daiņus Gintals, Giedre Kazlauskaite, Mindaugs Nastaravičs un Artūrs Vaļonis.

Tradicionālajā Dzejas dienu pasākumā Klasisks dzejas vakars šogad eksperimentālā skaņas un dzejas performancē uzstāsies vācu kolēģi – Kalle un Augusta Lāri. Kalle Lārs ir latviešu–igauņu izcelsmes skaņu mākslinieks, kas dzīvo un strādā Vācijā, bet viņa sieva Augusta ir dzejniece un mūzikas zinātniece. Savos darbos viņi skaņai liek mijiedarboties ar dzeju, vidi, attēliem vai citiem objektiem, pētot gan ikdienā sastopamos trokšņus, gan ļaujot uztvert skaņu neparastos fiziskos veidolos.

Dzejas performatīvo garu šajā festivālā demonstrēs arī divas ārvalstu viesu grupas. 9. septembra vakarā audiovizuālu un muzikālu dzejas performanci Kaņepes kultūras centrā piedāvās somu dzejas rokzvaigznes – rakstnieks, komponists un režisors Šāndors Vāji un dzejnieks J.K. Ihalainens. Viņi abi Rīgā viesojās jau pērnā gada nogalē, taču tagad atgriezušies ar jaunu programmu.

Savukārt 12. septembrī NABAKLAB uzstāsies poētiska mūzikas apvienība FLIP POETS no Tallinas. Šī krieviski runājošā grupa savus klausītājus iepriecina ar dzejas izpildījumu dažādu mūzikas stilu pavadījumā, kas atšķirībā no citām šāda veida apvienībām uz skatuves neimprovizē, bet pirms tam regulāri rīko kopīgus mēģinājumus. Uzstāšanās ir pārdomāti dzejas koncerti, mūzikas radītajai atmosfērai piešķirot jaunu fonu dažkārt sarežģīto dzejoļu uztveršanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.