Publicitātes foto

Džedzjana Austrumķīnā kļūst par Ķīnas un Centrāleiropas, un Austrumeiropas valstu sadarbības centru 4

Saskaņā ar Džedzjanas provinces Tirdzniecības departamenta sniegto informāciju otrā Ķīnas-Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu izstāde, starptautiskais patēriņa preču gadatirgus un 23. Ķīnas Džedzjanas Investīciju un tirdzniecības simpozijs notiks no 8. jūnija līdz 11. jūnijam austrumu piekrastes pilsētā Ningbo, Džedzjanas provincē, Austrumķīnā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pasākumā, kuru kopīgi organizē valsts Tirdzniecības ministrija un vietējā provinces valdība, notiks tirdzniecības izstādes, sarunas par investīcijām un personīgo kontaktu dibināšana.

Par spīti globālajai COVID-19 epidēmijai un ekonomiskajai recesijai, Džedzjana un Centrāleiropas un Austrumeiropas (CAE) valstis atkal ir sadevušās rokās, integrējot ekonomiku ar savstarpējiem kontaktiem un vienlaikus liekot uzsvaru uz tirdzniecību un ieguldījumiem. Abas puses veiks visaptverošu, kvalitatīvu un daudzlīmeņu sadarbību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Džedzjana, kas atrodas Ķīnas dienvidaustrumu piekrastē, ir pielikusi lielas pūles, lai izveidotu augsta līmeņa atvērtu platformu, ko pārstāv Ķīnas un CAE valstu izstāde savos centienos kļūt par divpusējās sadarbības veicināšanas centru.

Izmantojot divpusējās sadarbības mehānismu, Džedzjana ir apņēmusies kalpot iniciatīvas “Viena josla, viens ceļš” attīstībai. Džedzjanai cenšoties uzlabot divpusējo sadarbību un vietējo gatavību jaunam tās līmenim, veidojas jauns attīstības modelis.

Kā Ķīnas vienīgā nacionālā līmeņa institucionālā izstāde, kas vērsta uz CAE, tā šajā gadā koncentrējas uz vēl nebijuša modeļa veidošanu un dalīšanos ar jaunām iespējām.

Publicitātes foto

Trīs izstādes ir izveidotas īpaši, lai izrādītu CAE valstis, starptautiskās patēriņa un importētās preces aptuveni 200 000 m2 kopējā platībā. Pasākumā piedalīsies vairāk nekā 2000 izstādes dalībnieku no CAE, un to apmeklēs vairāk nekā 6000 Ķīnas pircēju.

Četru dienu pasākuma laikā notiks vairāk nekā 20 nozīmīgi pasākumi, lai veicinātu ciešāku saikni ar CAE ekonomikas, tirdzniecības, zinātnes un tehnoloģiju, veselības, uzņēmējdarbības asociācijām un citām jomām.

Ekspozīcija ir ne tikai svarīgs kopīgs sasniegums pēc Ķīnas un Viduseiropas, un Austrumeiropas valstu līderu samita, bet arī konkrēta darbība, lai veicinātu divpusējo ekonomisko sadarbību, tirdzniecības apmaiņu un augstas kvalitātes attīstību starp Ķīnu un CAE valstīm.

Kopš tā izveides 2012. gadā Ķīnas un CAE valstu sadarbības mehānisms ir sniedzis auglīgus rezultātus. Salīdzinājumā ar laika posmu pirms deviņiem gadiem divpusējās tirdzniecības apjoms starp Ķīnu un CAE valstīm ir palielinājies par gandrīz 85 procentiem, pirmo reizi 2020. gadā pārsniedzot 100 miljardus ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma

Divvirzienu braucieni ir pieauguši gandrīz četras reizes, un Ķīnas un Eiropas kravas vilcienu pakalpojumi aptver lielāko daļu CAE valstu.

Džedzjana, būdama Ķīnas un CAE sadarbības un attīstības avangards, ir veikusi daudzus pasākumus, lai pārvarētu pandēmijas nelabvēlīgās sekas, ar ekonomiskās sadarbības un tirdzniecības apmaiņu ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm cenšoties samazinot tās radīto ietekmi.

Publicitātes foto

Šā gada pirmajā ceturksnī kopējais tirdzniecības apjoms starp Džedzjanu un CAE valstīm sasniedza 3,96 miljardus ASV dolāru, kas ir par 42,5 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Kamēr jūras transports ir bloķēts un gaisa transporta jauda ir ierobežota, Ķīnas un Eiropas kravas vilcienu pakalpojumi, kas sākas no Džedzjanas Jivu pilsētas uz Eiropu, ir kļuvuši par nozīmīgu saikni, kas veido Eiropas un Āzijas ekonomisko un tirdzniecības apmaiņu.

Līdz marta beigām CAE valstis Džedzjanā bija izveidojušas 514 uzņēmumus, kuros ārvalstu investīciju apjoms bija 1,1 miljards ASV dolāru.

Džedzjana ir arī pilnībā izmantojusi Ķīnas un CAE valstu sadarbības mehānisma priekšrocības, sasaistot to ar Ķīnas un CAE valstu ekonomiskās sadarbības demonstrēšanas zonas, Džedzjanas izmēģinājuma brīvās tirdzniecības zonas un Džedzjanas investīciju un tirdzniecības simpozija attīstību.

Tādējādi ir izveidots jauns sadarbības mehānisms un jaunu politiku piesaiste CAE valstīm. Izstādes laikā tiks uzsākts e-komercijas sadarbības un dialoga mehānisms starp Ķīnu un CAE valstīm, lai atvieglotu CAE uzņēmumu preču eksportu uz Ķīnu.

Nākamo piecu gadu laikā Džedzjana centīsies importēt preces 20 miljardu ASV dolāru apmērā no CAE valstīm ar divvirzienu ieguldījumiem, kas pārsniedz 1,5 miljardus ASV dolāru.

Paredzams, ka Džedzjana kļūs par centrālo Ķīnas un CAE valstu sadarbības centru – nozīmīgu tiltu CAE valstu ienākšanai Ķīnas pasaules tirgū un par svarīgu logu Ķīnas attīstības modeļa demonstrēšanai CAE valstīm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.