Dūriens kaulā… arī pret depresiju, atkarībām, sāpēm… 0
Kauli − dzīvi un jutīgi
Lai cik pārsteidzoši, bet, durot kaulā, iespējams ārstēt ne tikai skeleta slimības, bet arī depresiju, atkarības un daudzas citas kaites. Latvijā radīto osteorefleksoterapiju var uzskatīt par vienu no mūsu medicīnas sasniegumiem. Kā palīdz dūrieni kaulā?
Osteorefleksoterapijas metodi izstrādāja profesors Georgs Jankovskis 1957. gadā. Latvijas Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta zinātnieki, viņa vadībā pētot kaulos esošo nervu galu jeb receptoru saistību ar muguras un galvas smadzenēm, atklāja, ka kaulu sistēma ir sensora, proti, dzīva un jutīga. Kauli uztver informāciju un impulsus no apkārtējās vides, tos analizē un sūta uz galvas smadzenēm, saņemot atbildes reakciju un regulējot attiecīgu orgānu un sistēmu darbību.
Veicot osteorefleksoterapiju un kairinot kaulu receptorus, var novērst vai mazināt sāpes, mainīt serotonīna un citu ķīmisko vielu daudzumu galvas smadzenēs, kas ietekmē emocijas, domāšanu un uztveri. Tādējādi iespējams arī palielināt kaulu masu, mainīt imunoglobulīna un citu bioloģiski aktīvu vielu izdalīšanos asinīs, uzlabot mikrocirkulāciju orgānos, veicināt venozo asiņu un limfas atplūdi, novērst gludās muskulatūras spazmas un gūt vēl daudzus citus labumus veselībai.