Dūraiņi ar šķībo īkšķi. Adīšanas apraksts 0
Daudzi vīrieši atzinuši, ka cimdus ar šādu mazliet citādu īkšķi ir ērtāk valkāt nekā dūraiņus ar tradicionāli adītu.
Materiāli
100 gramu rupjas pūkainas dzijas, 3. nr. zeķu adāmadatas, valdziņu marķieris un lāpāmā adata dzijas galu ievilkšanai.
Darba gaita
Uzmet 40 valdziņus, sadala vienmērīgi uz 4 adāmadatām un ada valnīša rakstā: 1 valdziņš labiski griezti, 1 valdziņš kreiliski. Valnītim jābūt piekļāvīgam, vismaz 10 cm augstam. Īsāks nebūs ērts, jo valdziņu pieaudzējuma līnija cieši savilks apakšmalu.
Labā rokas īkšķa paplatinājums
Kārtu maiņas vieta ir tajā plaukstas pusē, kur mazais pirkstiņš.
Ada visu kārtu labiski, pirms pēdējā valdziņa uz adatas uzmauc valdziņu marķieri (turpmāk tekstā M). Tas būs 4. adāmadatas beigās.
Ada labiski līdz M, pārceļ M, iztaisa apmetumu, ada labiski līdz kārtas beigām.
Nākamajā kārtā atkal ada līdz M, pārceļ M, iztaisa apmetumu, iepriekšējās kārtas apmetumu izada griezti tā, lai neveidotos caurums. Ada labiski līdz kārtas beigām. Pieaudzējumu kārtas atkārto tik reižu, cik valdziņu vajadzēs īkšķim (īkšķis – 16 valdziņu). Pieaudzētie valdziņi krājas 4. adāmadatas beigās (uz šīs adatas sanāks 26 valdziņi). Pēc pēdējās pieaudzējumu kārtas vienu kārtu noada labiski, šajā kārtā apmetumu ada griezti.
Labās rokas īkšķa vieta
Izada 1. un 2. adāmadatu. No 3. adāmadatas pirmo valdziņu pārceļ uz adatas neizadītu, nākamos 16 valdziņus (jeb tik valdziņu, cik iepriekš tika pieaudzēti) pārceļ uz palīgdiega, nākamo plaukstas daļas valdziņu sakrusto ar 3. adāmadatas pirmo valdziņu, kas tikko tika pārcelts (tas vajadzīgs, lai īkšķa savienojuma vietā būtu stingrāka), turpina adīt labiski. Uz adāmadatām vajadzētu būt 40 valdziņiem. 3. un 4. adāmadatas valdziņus izkārto tā, lai uz katras būtu vienāds valdziņu skaits. Turpina adīt plaukstas daļu līdz mazā pirkstiņa galam.
Cimda noraukums
Pirmā noraukuma kārta – katras adāmadatas beigās 2 valdziņus saada labiski.
Ada 2 kārtas labiski.
Otrā noraukuma kārta – katras adāmadatas beigās 2 valdziņus saada labiski.
Ada 1 kārtu labiski.
Turpina adīt, katras kārtas beigās saadot 2 valdziņus. Kad atlikuši 8 valdziņi, uzver uz pavediena, aizvelk ciet un nostiprina darba kreisajā pusē.
Kreisās rokas īkšķa paplatinājums
Pirmo valdziņu ada labiski, pārceļ uz adatas M, ada labiski līdz kārtas beigām. Nākamajā kārtā ada līdz M, iztaisa apmetumu uz otru pusi (tas ir – pretēji kā bija labās rokas cimdā), pārceļ M, ada labiski līdz kārtas beigām.
Nākamajā pieaudzējumu kārtā ada līdz iepriekšējās kārtas apmetumam, to izada tā, lai neveidojas caurums (lai sanāk spoguļrakstā pret labās rokas cimdu), iztaisa uz adāmadatas jaunu apmetumu, pārceļ M, ada labiski līdz kārtas beigām. Pieaudzējumu kārtas atkārto tik reižu, cik valdziņu būs nepieciešams īkšķim (16 valdziņu). Jaunie valdziņi krājas 1. adāmadatas sākumā. Pēc pēdējās pieaudzējumu kārtas vienu kārtu ada labiski, šajā kārtā griezti izada apmetumu.
Kreisās rokas īkšķa vieta
Novietojums simetriski labās rokas cimdam. Noada 18 valdziņus, vienu valdziņu pārceļ neizadītu, nākamos 16 pārceļ uz palīgdiega īkšķim. Pēdējo atlikušo 2. adāmadatas valdziņu sakrusto ar valdziņu, ko tikko pārcēla neizadītu. Kopā vajadzētu būt 40 valdziņiem. Tos izkārto tā, lai uz visām adāmadatām būtu vienāds skaits. Turpina adīt plaukstas daļu un noraukumu tāpat kā labās rokas cimdam.
Īkšķa adīšana
Īkšķim paredzētos valdziņus sadala uz 3 adāmadatām, savienojuma vietā uzlasot papildus 2 vai 3 valdziņus. Turpmākajās kārtās uzlasītos liekos valdziņus pakāpeniski norauc. Īkšķi ada līdz naga pamatnei. Noraukumu veido, katras adāmadatas beigās saadot kopā pēdējos 2 valdziņus.
Neliela viltība, kā glītāk noformēt īkšķa savienojuma vietu. Bieži vien ar lieko valdziņu uzņemšanu nepietiek, un tur veidojas vaļīgs caurums. Uzsākot īkšķa adīšanu, sākuma pavediena galu atstāj tik garu, lai būtu ērti ievērt lāpāmajā adatā. Cimdu nobeidzot, ar šujamo adatu šo vietu var papildus nostiprināt un aizvilkt ciet.