Duncis Putina mugurā: situācija Krievijā pēdējo dienu laikā ir strauji mainījusies 0
Situācija Krievijā un tās ietekmes zonās pēdējo dienu laikā ir strauji mainījusies. Tirāna Vladimira Putina režīms šobrīd piedzīvo bezprecedenta krīzi, un šķiet, ka situācija tikai pasliktināsies, norāda publicists Aleksandrs Nemecs.
Ekonomiskā krīze un rubļa kritums
Krievijas ekonomika piedzīvo satricinājumu: dolāra kurss Maskavas biržā sasniedzis 108 rubļus, bet faktiskā dolāra cena ielu maiņas punktos Maskavā un Sanktpēterburgā varētu pārsniegt pat 120 rubļus. Krievijas Centrālā banka vairs nespēj atbalstīt rubļa vērtību.
Notikumi Sīrijā
Sīrijā notiekošais norāda uz Bašara al Asada režīma sabrukumu. Ziemeļrietumu Sīrija, tostarp stratēģiski nozīmīgās pilsētas Alepo, Idliba un Hama, ir nonākušas nemiernieku rokās.
Krievijas militārais kontingents Sīrijā, kuru lielākoties veido privātā militārā kompānija “Vagner”, cieš smagus zaudējumus. Jaunu spēku nosūtīšana uz Sīriju Krievijai nav iespējama, jo resursi tiek novirzīti karam Ukrainā.
Protesti Gruzijā un situācija Ukrainā
Treškārt, Tbilisi pieaug pretestība Putinu atbalstošajam režīmam, bet Krievijai vairs nav ne finanšu, ne militāro resursu, lai atbalstītu savas marionetes šajā reģionā. Arī tas ir trīs gadus ilgušā kara rezultāts.
Visbeidzot, Kremļa karaspēks ir iestidzis Ukrainas frontēs, īpaši Kurskas apgabalā un Donbasā. Neskatoties uz lielajiem zaudējumiem, Krievijas armija nespēj gūt būtiskus panākumus. Tajā pašā laikā Ukrainas armija saglabā un pat pastiprina savu kaujas potenciālu.
Ķīnas faktors: drauds Putinam
Situāciju vēl vairāk sarežģa Ķīnas attieksmes maiņa pret Krieviju.
Pekina gribētu redzēt Kremlī pašā augstākajā amatā paklausīgu personu, kas nesasniegtu “sarkano pogu”, neizteiktu aplamus paziņojumus un neuzkurinātu situāciju pasaulē.
Kopš šā gada maija Pekina ir izteikusi virkni nopietnu brīdinājumu Putinam dažādās formās.
Ķīna ir arī ieviesusi jaunus eksporta ierobežojumus, kas skar dubultās izmantošanas preces, tostarp IT aprīkojumu, čipus un argonu, kas nepieciešams bruņu tērauda metināšanai.
Eksperti prognozē, ka Pekina varētu stiprināt savu ietekmi Sibīrijā un Tālajos Austrumos, kur jau šobrīd atrodas liels skaits Ķīnas pilsoņu.