Ar stipru vienmēr prātīgi 0

Lietošanā svarīgi ievērot mērenību. Katrai dienai dūņu procedūras noteikti nav paredzētas.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

*Liekot aplikācijas uz sāpošiem locekļiem, pietiks ar pāris reizēm nedēļā, taču veikt vairāk par 10 procedūrām noteikti nevajadzētu. Šādas kūres var atkārtot 2-3 reizes gadā.

*Ja dūņas izmanto tikai ādas stāvokļa uzlabošanai, uzklājot uz sejas, kakla un dekoltē zonas, pietiek ar vienu, augstākais – divām reizēm nedēļā. Ja četras nedēļas bijušas ar procedūrām, divi mēneši lai paliek atpūtai.

CITI ŠOBRĪD LASA

*Pirtī veiktai visa auguma ieziešanai vēlams no 6-8 ik nedēļu veiktām procedūrām, un biežāk kā divreiz gadā tās atkārtot nevajadzētu.
Jāatceras: dūņas var izraisīt arī tā saukto balneoloģisko reakciju, kad pēc pirmajām procedūrām sūdzības nevis mazinās, bet saasinās: vielas, kas radījušas iekaisumu, sāk cirkulēt, izraisot sāpes vai kustību ierobežojumus locītavās. Tās nozīmē: jāietur pauze!

Kā jārīkojas ar dūņām

Iepakojumā nopērkamās dūņas ir laboratoriski pārbaudītas un lietošanai drošas. Visvienkāršāk – uzlikt problēmu vietai, piemēram, elkonim, aplikāciju.

*Drāniņu iemērc karstā ūdenī, noklāj ar pāris milimetru biezu dūņu kārtiņu un blīvi apsaitē locītavai. To vēl aptin ar plēvīti, virsū uzklāj dvieli un atstāj mierā uz 40-50 minūtēm.

*Pēcāk melno zieķi noskalo, bet roku sasmērē ar barojošu krēmu vai masāžas eļļu. Taukvielas veicina dūņās esošo vielu dziļāku iekļūšanu ķermenī arī pēc procedūras beigām.

Iedarbojoties uz konkrētu vietu, lielāks labums tiek visam organismam.

Šādas kompreses var likt uz jebkuras ķermeņa daļas. Sāpošas kājas noziež visā garumā līdz pat cirksnim, tikai atpūtas laikā jācenšas šo celofānā ietīto kokonu turēt horizontāli.

Vēl labāk noziest ar dūņām visu augumu; to gan pareizāk veikt speciālista uzraudzībā. Pēc noskalošanās nedrīkst aizmirst ieglāstīt eļļu – virzienā no attālākās vietas uz sirds pusi – tas veicina limfas atteci.

*Kāda riekšava dūņu piejaucama vannas ūdenim – tas uzlabos ādas veselību, nāks par labu locītavām, asinsvadiem, nervu sistēmai.

*Dūņām jābūt viegli uzsildītām. To vispareizāk darīt ūdens peldē: pialas formas trauciņā ieliktas dūņas ievieto katliņā ar ūdeni un, lēni maisot, silda aptuveni līdz 42 grādiem. Uzvārīt nedrīkst, jo tad bioloģiski aktīvie komponenti iet bojā.

Reklāma
Reklāma

Vēsas dūņas klājamas vienīgi uz akūta iekaisuma neskartām kājām.

*Ideāla vieta dūņu terapijai ir pirts – tās top par pretcelulīta līdzekli, mazina peļu vēderiņus uz roku augšdelmiem un cisku iekšpusē, dara tvirtākas tauku krokas uz vēdera un gūžu kukulīšus – aktivizējoties vielmaiņai, nevajadzīgie uzkrājumi no šūnām tiek izspiesti.

Noziesties vēlams tik plānā kārtiņā, lai vietvietām varētu redzēt cauri miesu. Tad vismaz pusstundu uzturēties rēnā siltumā. Bet pēc pirtspriekiem labāk neplānot nekādas aktivitātes, bet doties pie miera un ļauties dūņu izraisītajiem procesiem organismā.

Vairāk par augiem var lasīt žurnāla “36,6°C” pielikumā “Dabas Dziedniecības Ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.