Foto: Fotolia

Dūklavs: Tiešmaksājumus jāizlīdzina ne vēlāk kā nākamajā ES budžeta plānošanas periodā 0

Tiešo maksājumu izlīdzināšanas procesam, sasniedzot Eiropas Savienības (ES) vidējo maksājumu līmeni, ir jānoslēdzas ne vēlāk kā nākamajā ES daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam periodā, uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka Dūklavs ceturtdien, 5.oktobrī, tiksies ar ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu, kurš Latviju apmeklēs darba vizītē. Zemkopības ministrs ar komisāru pārrunās Latvijas lauksaimniekiem patlaban un nākotnē aktuālos jautājumus, tostarp ES Kopējo lauksaimniecības politiku nākotnē.

“Ar komisāru runāšu arī par tiešmaksājumu nākotni. Kopējais finansējums, kuru Latvija saņem, joprojām ir viszemākais ES dalībvalstu vidū. Latvijas lauksaimnieki ar ļoti lielām cerībām skatās uz finansējuma izlīdzināšanu, lai būtu nodrošināti vienlīdzīgi konkurētspējas nosacījumi visu ES dalībvalstu zemniekiem. Tiešo maksājumu izlīdzināšanas procesam, sasniedzot ES vidējo tieši maksājumu līmeni, ir jānoslēdzas pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā nākamajā ES daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam periodā,” pirms tikšanās uzsvēra Dūklavs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat tikšanās laikā zemkopības ministrs informēs ES komisāru par kritisko situāciju, kurā nonākuši daudzi lauksaimnieki pēc augusta un septembra ilgstošajām lietavām Latgalē, Vidzemē un Sēlijā. ZM atgādina, ka lietavu nodarītie postījumi ir visaptveroši un ar tālejošām postošām sekām – iznīcināta šā gada raža, un zemes turpmāka apstrādāšana ir apstājusies. Ārkārtējā situācijā nonākušie Latvijas lauksaimnieki cieš lielus zaudējumus un nebūs spējīgi izpildīt uzņemtās saistības.

“Pēc kopējo zaudējumu aprēķināšanas izvērtēsim iespēju izmantot ES Solidaritātes fonda paredzētos pasākumus, jo neizslēdzam iespēju, ka minimālais zaudējumu slieksnis šī fonda apgūšanā būs sasniegts. Tā kā ES Solidaritātes fonds neparedz atbalstu lauksaimniekiem, šajā lauksaimniekiem ārkārtējā situācijā vērsīšos pie komisāra Hogana, lai izmantotu paredzētās iespējas piemērot ES atbalsta pasākumus Latvijai ārkārtējā situācijā,” sacīja zemkopības ministrs.

Jau ziņots, ka šogad 5.septembrī Dūklavs neformālajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Tallinā uzsvēra, ka tiešo maksājumu izlīdzināšana veicinās vienlīdzīgāku konkurenci starp ES dalībvalstu lauksaimniekiem un nodrošinās vienlīdzīgu atbalstu krīzes situācijā. Zemkopības ministrs norādīja, ka arī tiešie maksājumi ir risku pārvaldības instruments, jo tiem ir ienākumus stabilizējoša ietekme. Nonākot grūtībās, lauksaimnieks ar lielākiem tiešajiem maksājumiem ir labvēlīgākā situācijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.