Foto. Scanpix/EPA/HANNIBAL HANSCHKE

Dubultās folija cepurītes? Japāna jau testē 6G tīklu – datu pārraides ātrums ir “kosmisks” 56

Japānas uzņēmumu konsorcijs ir notestējis pasaulē pirmo ātrgaitas bezvadu ierīci sestās paaudzes (6G) mobilajiem tīkliem. Pārbaužu laikā vairāk nekā 90 metru attālumā bija iespējams sasniegt 100 Gbps datu pārraides ātrumu, kas ir vismaz 10 reizes lielāks par 5G maksimālo, tā vēsta ārvalstu mediji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

5G tīklu komerciāla izmantošana sākās tikai 2019. gadā. Šobrīd šis standarts ir jaunākais bezvadu sakaru standarts, un tā atbalsts ir ieviests lielākajā daļā mūsdienu viedtālruņu. Vidējais 5G savienojuma ātrums T-Mobile 5G tīklos ir 204,9 Mbps, un teorētiski sasniedzamais 5G ierobežojums ir 10 Gbps.

Ar ātrumu 100 Gb/s varat, piemēram, pārsūtīt piecas HD filmas sekundē. Pēc Vācijas uzņēmuma Statista datiem, tas ir līdz pat 500 reižu ātrāks par vidējo ātrumu amerikāņu telekomunikāciju operatora T-Mobile 5G tīklos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Japānas uzņēmumu veiktie testa rezultāti liecina, ka 6G bezvadu ierīce pārraida datus ar ātrumu 100 Gbps telpās, izmantojot 100 GHz joslu, un ārpus telpām, izmantojot 300 GHz joslu. Ierīce tika pārbaudīta 100 metru augstumā.

Neskatoties uz to, ka 5G ieviešana daudzās valstīs joprojām ir tālu no pabeigšanas, zinātnieki jau strādā pie nākamās paaudzes standarta izveides.

6G tīklu infrastruktūra tiek izstrādāta, un paredzams, ka standarta komerciāla izmantošana sāksies jau nākamajā desmitgadē.

Galvenā atšķirība starp 5G un 6G ir dažādi elektromagnētiskā spektra frekvenču diapazoni, ko izmanto dažādu standartu ierīces. Darbība augstākos diapazonos parasti nozīmē daudz lielāku ātrumu.

6G tīkli izmantos augstākas frekvenču joslas no 100 GHz līdz 300 GHz. Augstāku frekvenču joslu izmantošana nozīmē ne tikai lielāku datu pārraides ātrumu, bet arī nepieciešamību izveidot pilnīgi jaunu infrastruktūru signālu pārraidīšanai un pastiprināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.