Drošiem bērna rotaļāšanās priekiem 0

Pieaugušo atbildība daudzkārt palielinās, ja bērni dodas brīvā dabā, pievēršas riteņbraukšanai, skrituļošanai un citiem aktīvās atpūtas veidiem.

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti pārliecināti, ka traumatismu izdotos ievērojami samazināt, ja ievērotu drošības pasākumus un lietotu nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Turklāt bērni mācās nevis no teorijas grāmatām, bet gan no saviem tuviniekiem! Tādēļ vecākiem, mācot pareizu uzvedību, piemērs jārāda ar savu rīcību. Ne mazāk būtiski ir izskaidrot vienkāršas patiesības, kas jāievēro, lai izvairītos no negadījumiem.

Noteikti jāuzmana bērni, kamēr tie rotaļājas, jo viņi pamanās nokrist jebkur – ne tikai no krēsliem un dīvāniem, bet pat no skapjiem vai pat pa logu. Tikpat svarīgi ir sekot līdzi, ko mīlulis liek mutē, jo dažkārt mazajos vēderos nonāk brīnumu lietas!

CITI ŠOBRĪD LASA

Vieglākās traumas, ko bērni gūst, braucot ar riteni, skrituļslidām vai citādi aktīvi atpūšoties, ir puni, zilumi, nelielas brūces un nobrāzumi. Ar tām veiksmīgi var tikt galā mājas apstākļos vai konsultējoties pie ģimenes ārsta. Ļoti nopietnos gadījumos (lūzumi, galvas traumas, dziļas brūces, locītavu izmežģījumi) nepieciešama ārstēšanās slimnīcā un ilgāka atlabšana.

Rūpes par šķietami sīkām lietām ir būtiskas – bērna piesprādzēšana automašīnā vai ķiveres lietošana, braucot ar velosipēdu, reizēm var izglābt dzīvību. Tipiska traumu situācija rodas, kad pieaugušie ved bērnu uz sava velosipēda bagāžnieka bez speciālā sēdekļa. Tā visbiežāk gūst potītes lūzumus, kājai ieķeroties riteņa spieķos.

 

Arvien populārāks aktīvās atpūtas veids ir braukšana ar kvadraciklu. Vecākiem jāpatur prātā, ka tas nav paredzēts maziem bērniem un pusaudžiem, vēl jo vairāk – ja nav iegūta vadītāja apliecība!

 

Ja iecerēta peldēšanās, ūdens tilpju tuvumā bērni nav atstājami bez uzraudzības un nav pieļaujama peldēšanās nezināmās, nepārbaudītās vietās. Īpaši bīstamas ir piemājas ūdenskrātuves, kas rada daudz vilinājumu, un, pat uz minūti novēršot uzmanību, sekas var būt traģiskas. Statistika ir nepielūdzama – ik gadu noslīkst vidēji 10 bērni.

Ja bērns ir guvis smagu traumu, viņš pēc iespējas ātrāk jānogādā pie ārsta.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.