Foto: Shutterstock

Drošības dienests aizvadītajā gadā sācis 22 kriminālprocesus 0

Aizvadītajā gadā Valsts drošības dienests (VDD) sācis 22 kriminālprocesus, savukārt vēl četri kriminālprocesi tika saņemti no citas izmeklēšanas iestādes atbilstoši piekritībai, liecina VDD pagājušā gada darbības pārskats.

Reklāma
Reklāma
“Rīt būs svarīgs vakars…” Tramps nāk klajā ar brīdinājumu. Kas rīt gaidāms? 31
Finansiālā veiksme sitīs augstu vilni! Četrām zodiaka zīmēm nauda šonedēļ plūdīs straumēm
Kokteilis
6 zodiaka zīmes, kam nepiemīt ne mazākās līdera dotības 25
Lasīt citas ziņas

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos, galvenais pamats kriminālprocesu sākšanai bija VDD iegūtā informācija un fizisku vai juridisku personu iesniegumi. Savukārt 32 gadījumos dienests pieņēma lēmumu atteikt sākt kriminālprocesu.

Kopumā aizvadītajā gadā VDD uz prokuratūru kriminālvajāšanai un medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanai nosūtīja 15 kriminālprocesus, rosinot sākt kriminālvajāšanu vai noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekli pret 20 personām, no kurām sešas nozieguma izdarīšanas brīdī bija valsts amatpersonas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp prokuratūrai nodotajiem kriminālprocesiem ir lietas par piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos, spiegošanu, gatavošanos terorismam, par valsts noslēpuma izpaušanu, kā arī par PSRS kara noziegumu pret Latvijas un tās iedzīvotājiem attaisnošanu.

Sākot 2020.gadu, VDD lietvedībā bija 69 kriminālprocesi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.