
Kā pielāgot kāpņu telpu invalīdam? 0
Man, 1. grupas invalīdam, drīz atvedīs ratiņkrēslu. Dzīvoju 11. stāvā vienistabas dzīvoklī. Vēlos ratiņkrēslu glabāt daudzdzīvokļu mājas telpā, kur kādreiz bija domāts ierīkot atkritumu nomešanas vadu, bet kura tagad stāv tukša. Taču nama apsaimniekotājs “Rīgas pilsētbūvnieks” prasa šo pusotra kvadrātmetra telpu vispirms izremontēt. Voldemārs Pudāns Rīgā
Lasītājs teic, ka aprēķinātie telpas remonta izdevumi esot 842 eiro: “Man tādas naudas nav, dzīvoklī ratiņkrēslam arī vietas nav.” “Rīgas pilsētbūvnieka” (“RPB”) pārstāvis Ivo Kiršblats sacīja: “Tā kā telpa atrodas starp dzīvokļiem un evakuācijas kāpnēm, tad jābūt noteiktas ugunsdrošības klases durvīm, lai ugunsgrēka gadījumā netiktu nobloķēta vienīgā izeja. Nevaram paļauties uz cilvēku godavārdu, ka telpā netiks glabāti ugunsnedroši priekšmeti.”
Telpa nav jāremontē, bet gan jāizņem esošās durvis, vietā jānopērk un jāieliek EI30 klases durvis un jāierīko autonomais dūmu detektors. “RPB” apsaimniekošanā ir ēkas, kurās atrodas īpaša servisa dzīvokļi, kuri ir speciāli pielāgoti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Tāpēc ieteikts V. Pudānam vērsties Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā par piemērota dzīvokļa piešķiršanu. Šo pašu risinājumu iesaka arī Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice. Labklājības departamenta sociālā darba speciālistes V. Pudānam ieteikušas pārkārtot dzīvokli, lai rastos vieta ratiņkrēslam.