No zvejnieku ciematiem par kūrortiem 1
Lai arī Maltas vārds saistīts ar seno Maltas Ordeni, noslēpumainām pilīm un to pazemēm, megalītiskiem tempļiem un aizraujošu pagātni, galvenais iemesls, kāpēc uz salu katru gadu dodas simtiem tūkstoši atpūtnieku no visas pasaules, ir iespēja peldēties un gozēties Vidusjūras saulītē.
Maltas kūrorti kādreiz bijuši vienkārši zvejnieku ciematiņi, kas laika gaitā pārtapuši par vasaras mītnes vietām jeb kūrortiem vietējiem iedzīvotājiem. Ārzemju viesu uzņemšana par ierastu lietu kļuvusi tikai pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Tāpēc Maltas kūrortos vēl jūtams vietējais kolorīts, viesnīcas un atpūtas zonas iekļautas dabiskajā vidē un noskaņā, ir pat viesnīcas, kas burtiski iekausētas senu tempļu drupās.
Pludmales gluži kā viesnīcas var iedalīt dažādu zvaigznīšu kategorijās. Lielākās kūrortvietas – kā Budžiba, Slīma, Sandžiljana un citas – diemžēl nevar lepoties ar smilšainām pludmalēm, taču iespēja jūras malā zvilnēt sauļošanās krēslā vai zem saulessarga, protams, ir. Mīkstas dzeltenas smiltiņas būs atrodamas salas ziemeļrietumos pie Gnejnas, kur blakus cits citam ir trīs jauki līcīši. Viens no tiem – “Golden Bay” – ir ar visgarāko smilšaino pludmali Maltā. Pabraucot vēl nedaudz ziemeļu virzienā, būs vēl viens mazs smilšains pleķītis pie jūras – “Paradise Bay”. Te gan jārēķinās ar papildu izdevumiem – ja neesi apkārtējo hoteļu iemītnieks, par pludmales guļamzviļņu izmantošanu būs no trim četriem eiro jāšķiras, toties tualetes apmeklējums būs par brīvu. Tepat atrodas arī prāmju piestātne Čirkeva, no kuras ik stundu dodas prāmis uz otru lielāko arhipelāga salu – Gozo.