Foto – Shutterstock

Kam palīdz Sibīrijas sarkanās saknes un Baikāla ķiverenes saknes 0

Kur varētu dabūt Sibīrijas sarkanās saknes drogu un Baikāla ķiverenes sakni, kas ārstē nieru slimības? ELEONORA OGRĒ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Nieru slimības var būt ļoti dažādas. Vēl jo vairāk mulsina lasītājas minētie augi, kas Latvijas vietējā florā nav sastopami, – to lietojums ir pilnīgi neraksturīgs nieru slimībām. Baikāla ķivereni izmanto kā asinsspiedienu pazeminošu un nomierinošu līdzekli, bet Sibīrijas sarkanajai saknei jeb Sibīrijas hedizārijai (Hedysarum sibiricum) ir pretvīrusu darbība. Mans ieteikums šajā gadījumā – doties labāk pie ārsta”, – uzsver farmācijas doktore Vija Eniņa.

Latvijā savvaļā sastopama parastā ķiverene (Scutellaria galericulata) – zied zili violetiem ziediem un aug pie ūdeņiem un purvos gandrīz visā Eiropā. Šim daudzgadīgajam, vasaras vidū ziedošajam augam ziedi novietoti pa pāriem pretēji sakārtoto lapu žāklēs. Stublāji ap 50 cm gari. Tie aug no ložņājošiem sakneņiem. Parastā ķiverene satur tādas pašas vielas kā tuvu radnieciskā Āzijas suga Baikāla ķiverene (Scutellaria baicalensis) un Amerikā sastopamā ķiverene (Scutellaria galericulata). Senāk parasto ķivereni lietoja pret epilepsiju, drudzi. Mūsdienās auga lakstus izmanto kā nervu sistēmu tonizējošu līdzekli. Līdzīgi ķivereni lieto arī homeopātijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.