Foto-Fotolia

Drēbju mazgāšanas viltības, kuras jāzina katrai saimniecei 0

Mūsdienās drēbju mazgāšana nevienam vairs nesagādā galvassāpes, tomēr dažkārt mazgāšanas procesā gadās ķibeles. Kā tās nepieļaut un kā rīkoties, ja drēbes tomēr gadījies sagandēt?

Reklāma
Reklāma

Lūk, daži ļoti noderīgi ieteikumi:

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

1. Ja trikotāžas izstrādājums pēc mazgāšanas ir zaudējis iepriekšējo formu, sarāvies, tad tas nav iemesls uzreiz no tā šķirties. Situāciju var mēģināt atrisināt, gludinot ar tvaiku un uzliekot uz apģērba gabala mitru drānu. Gludināšanas procesā trikotāžas apģērbs mazliet jāpastiepj.

2. Vilnas izstrādājumi vienmēr jāmazgā istabas temperatūrā, vilnai nepatīk pārāk auksta vai karsta ūdens temperatūra.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Vilnas izstrādājumus iespējams arī izbalināt. Istabas temperatūras ūdenim pieber veļas balināšanas līdzekli (uz 10 litriem ūdens 2 ēdamkarotes līdzekļa), tur iemērc vilnas izstrādājumus un krietnu laika sprīdi atstāj mērcēties.

4. Krāsainā veļa saglabās krāsu spilgtumu, ja mazgāšanas procesā pievienosiet 2-3 ēdamkarotes sāls.

5. Vilnas izstrādājumi būs daudz maigāki, ja skalojot pievienosiet 1 tējkaroti glicerīna.

6. Ja trikotāžas sastāvā ir vilna, tad mazgājot ieteicams pievienot 1 tējkaroti sodas, kas palīdzēs saglabāt krāsas un novērsīs nepatīkamo aromātu. Pēc tam trikotāža noteikti kārtīgi jāizskalo.

7. Lai halāti un dvieļi būtu mīksti un pūkaini, ne vienmēr nepieciešams lietot veļas mīkstinātāju, no kura smaržas daudziem rodas alerģija. Tos pēc mazgāšanas var iemērkt sālsūdenī. Pēc tam gludināt nevajag!

8. Lai atbrīvotos no sviedru un citiem traipiem uz baltajām drēbēm, izmantojiet citronu un sodu. Samaisiet citrona sulu ar sodu attiecībā 1:1, uzklājiet uz traipiem un atstājiet uz 15 minūtēm. Tad mazgājiet veļasmašīnā.

9. Ja atrodaties vietā, kur ūdens pieejamība ir ierobežota, piemēram, ceļojuma laikā, veļu, zeķes un zeķbikses var mazgāt, izmantojot polietilēna maisiņu, vislabāk ar zip slēdzīti. Tajā ielej ūdeni, pavisam nedaudz mazgājamā līdzekļa un, maigi berzējot, veic mazgāšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.