Foto: AFP/ZumaPress/Scanpix/LETA/LA.lv kolāža

Draudzībai beigas: kāpēc Armēnijas prezidents vairs nespers kāju Baltkrievijā, kamēr tur pie varas būs Lukašenko? 34

Starp Armēnijas premjerministru Nikolu Pašinjanu un Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko ir izcēlies nopietns skandāls. Pieaugot spriedzei Armēnijas un Baltkrievijas attiecībās, abas valstis atsaukušas savus vēstnieku konsultācijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Konflikts starp abu iepriekš draudzīgo valstu līderiem sācies kopš  šī gada maija,  kad Baltkrievijas diktators Baku tikās ar  Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu . Lukašenko viņam atgādināja abu tikšanos pirms Azerbaidžāna atguva kontroli pār Kalnu Karabahu.

“Atcerējos mūsu sarunu pirms kara, pirms jūsu atbrīvošanas kara, kad mēs abi pusdienu laikā filozofējām. Tad mēs nonācām pie secinājuma, ka karā ir iespējams uzvarēt. Tas ir svarīgi. Ir svarīgi noturēt šo uzvaru. Bet, treškārt, mēs vienojāmies, jūs toreiz šo jautājumu pacēlāt, ka pēc kara sāksies grūtākais laiks, kad būs jāatjauno atbrīvotās zemes, jāsāk atdzimšana,” teica Lukašenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Azerbaidžāna 2020. gadā uzsāka militāru operāciju, lai atgūtu kontroli pār tā dēvētās Kalnu Karabahas teritorijām – strīdīgo reģionu, ko Armēnija de facto okupēja 90. gados. Azerbaidžāna pēc tam atguva lielāko daļu teritorijas.

Savukārt 2023. gadā Azerbaidžāna veica “pretterorisma operāciju”, pēc kuras neatzītā Kalnu Karabaha beidza pastāvēt un visa tās teritorija atgriezās Baku kontrolē.

Kalnu Karabahas zaudēšana izsaukusi Armēnijā politisko krīzi, un mēnešiem ilgi valstī turpinās protesti, kuru dalībnieki pieprasa premjerministra atkāpšanos, vainojot viņu pārāk lielā piekāpībā Azerbaidžānai.

Savukārt Pašinjans notikušajā vaino Krieviju, kuras tā dēvētie miera uzturētāji atteicās iejaukties, kad Azerbaidžāna sāka savu uzbrukumu, kā arī Maskavas vadīto Kolektīvās drošības līguma organizāciju (ODKB), kuras atsevišķi locekļi atbalstīja Azerbaidžānu, nevis Armēniju.

Trešdien viņš paziņoja par nodomu izstāties no šīs organizācijas.

Pašinjans arī izteicies, ka neviena armēņu amatpersona, tostarp viņš pats, neapmeklēs Baltkrieviju, kamēr pie varas atradīsies Lukašenko.

“Viens no  ODKB valstu līderiem apgalvo, ka viņš piedalījies kara sagatavošanā, iedrošinājis, ticējis un vēlējis Azerbaidžānai uzvaru. Un es pēc tam, lai brauktu un ar Baltkrievijas vadītāju ODKB formātā kaut ko apspriestu? Es apgalvoju, ka tagad es nekad vairs nebraukšu uz Baltkrieviju, kamēr Aleksandrs Lukašenko ir Baltkrievijas “prezidents”. Un vispār es paziņoju, ka turpmāk neviens Armēnijas oficiālais pārstāvis nebrauks uz Baltkrieviju,” sacīja Pašinjans.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.