Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans,
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans,
Foto: REUTERS/LETA

Draud Eiropai ar bēgļiem 2

Turcijas prezidents Redžeps Erdogans brīdinājis, ka Turcija būs spiesta atvērt durvis Sīrijas bēgļiem, kas vēlas nokļūt Eiropā, ja Ankara nesaņems lielāku starptautisko atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Turcijā šobrīd mīt vairāk nekā 3,6 miljoni Sīrijas bēgļu, un Ankara aicinājusi izveidot “drošības zonu” Sīrijas ziemeļaustrumos, kur bēgļi varētu atgriezties. “Ja drošības zona netiks izveidota, mēs būsim spiesti atvērt durvis. Vai nu sniedziet atbalstu, vai arī, ja jūs nesniedzat, tad diemžēl mēs varam izturēt tikai līdz zināmai robežai,” brīdināja Erdogans.

“Vai mums šī nasta būs jānes vieniem?” televīzijas uzrunā vaicāja prezidents. Erdogans apgalvo, ka Turcija bēgļiem iztērējusi 40 miljardus dolāru, un kritizēja Rietumus, it sevišķi Eiropas Savienību, par solījumu nepildīšanu. Atbilstoši 2016. gada vienošanās nosacījumiem ES solīja Ankarai sešus miljardus eiro, apmaiņā sagaidot stingrāku robežkontroli, tomēr Erdogans sacīja, ka līdz šim saņemti tikai trīs miljardi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turcija bažījas par jaunu bēgļu pieplūdumu, Sīrijas valdības karaspēkam turpinot ofensīvu Idlibas provincē. Vēršot spiedienu pret ASV, kam arī būtu jāpiedalās kopīgā drošības zonas kontrolē, Erdogans sacīja, ka Turcija ir “apņēmusies izveidot to līdz septembra beigām”. Viņš piebilda, ka 350 000 sīriešu jau atgriezušies Sīrijas rajonos, kas 2016. un 2018. gada ofensīvu gaitā nonāca Turcijas kontrolē. “Mūsu mērķis ir izmitināt vismaz vienu miljonu mūsu sīriešu brāļu un māsu drošības zonā līdzās 450 kilometrus garam robežas posmam,” sacīja Erdogans.

Pilsoņkarš Sīrijā sa­drumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis. Sīrijas pilsoņkara astoņos gados dzīvību zaudējuši vairāk nekā 370 000 cilvēku, liecina cilvēktiesību organizāciju aplēses.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.