Foto – Shutterstock

Vai iespējami ilgviļņi, ko veido no dabiskām vielām? 0

Kamēr vienas vēlas iztaisnot skaistās matu sprogas, tikmēr citas dāmas norūpējušās par vienmēr taisnajām šķipsnām. Sen zināmi ir ķīmiskie ilgviļņi, bet kas ir bioloģiskie, saukti arī par skābajiem ilgviļņiem?

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Skābo, sārmaino, arī bioloģisko ilgviļņu terminus izmanto lielākoties matu cirtošanas līdzekļu atšķirīgā sastāva dēļ. Taisnības labad jāpiebilst, ka ne visi skābie ilgviļņi ir bioloģiskie – vienādības zīmi var likt tikai retos gadījumos. Modē nākušais eko un bio apzīmējums ne vienmēr atbilst tā pazīmju kopumam, taču ir efektīvi izmantojams mārketingā.

Skaistumkopšanas salonu tīkla “Kolonna” friziera amata meistare Judīte Cielava uzsver, ka ilgviļņu reaģentu sastāvā nevar iztikt bez ķīmiskajām vielām, jo tās palīdz veidot lokas un šo informāciju nostiprināt matu atmiņā. Protams, daļu ķīmisko vielu iespējams aizvietot ar dabiskas izcelsmes sastāvdaļām, un ilgviļņi kļūst šķietami saudzīgāki, jo mazāk bojā matus, mainot to struktūru – matu stiebru iekšējo daļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Mata dabiskā struktūra vienalga tiek mainīta. Bet vai drīkstam sacīt, ka bojājam to saudzīgāk? – retoriski par ilgviļņu likšanu vaicā Judīte Cielava.

Bioloģisko ilgviļņu aktīvā sastāvdaļa ir keratīns – galvenā viela, kas nodrošina matu elastību un stiprumu. Tāpēc par bioloģisko ilgviļņu lielāko vērtību var uzskatīt iespēju matiem dot vērtīgās aminoskābes, nedaudz it kā kompensējot procedūras laikā nodarīto bojājumu.

Friziere ir pārliecināta, ka, izmantojot tikai dabiskas vielas, matu struktūru mainīt nav iespējams. Ja bioloģisko ilgviļņu sastāvam nepievienotu ķīmiskās substances, nebūtu iespējams vairākus mēnešus nodrošināt solīto cirtaino matu efektu. Tāpēc saudzīgākais sastāvs un procedūra matus veido viļņainus, nevis spirālveida sprogas.

Lai uzzinātu, cik bioloģisks ir ilgviļņus veidojošā līdzekļa sastāvs, tas jāanalizē no bioķīmiskā viedokļa. Par biokosmētiku drīkst saukties tikai tā, kam neviena sastāvdaļa nav sintētiska, turklāt apstrādei nav izmantota ķīmija, tātad gan līdzekļa sastāvvielām, gan ražošanas procesam un galaproduktam jābūt attiecīgi sertificētam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.