Foto – Shutterstock

Dracēnas ir tik dažādas. Kopīgais un atšķirīgais to kopšanā 0

Veikalā esmu noskatījusi dažādas dracēnas. Vai to kopšana ir tikpat atšķirīga kā izskats? Kādā augsnē tās jāstāda? ANITA TĒRVETĒ

Reklāma
Reklāma

Tik dažādas

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

– Dracēnu dažādība tiešām ir ļoti liela. Audzēšanas prasības ir līdzīgas, taču nedaudz atšķiras, – skaidro telpaugu speciāliste Ingūna Gudrupa.

Vienas no populārākajām ir tā sauktās smaržīgās dracēnas. Tās ir piemērotas dzīvei dažādās telpās, bet lielākais drauds ir pārlaistīšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Hukera dracēna, kam ir zaļš, biezs lapu cekuls, spēj pielāgoties vēsākām telpām un spēj iztikt ar mazāku gaismas daudzumu nekā raiblapainās..

Neparasta izskatās dracēna ar saliektu stumbru. Šķirnei ‘Song of India’ lapas ir ar dzeltenu maliņu, savukārt ‘Song of Jamaica’ ir ar tumši zaļām lapām un dzeltenu vidusstrīpu. Arī saliektajai dracēnai vajadzētu pielikt zīmīti ar brīdinājumu – nepārlaistīt! Pārlieku liela mitruma vai cita pāridarījuma dēļ puķei uz lapām var parādīties plankumi.

Visjutīgākās pret pārlaistīšanu ir apmaļu dracēnas un tās šķirnes ‘Tricolor’ un ‘Colorama’. Īpaši jutīgas ir tās, kam ir zaļas lapas ar sarkanām un zaļi baltām maliņām. Izturīgākas ir dracēnas, kam ir zaļas lapas ar dzeltenu svītru.

Pērkot vajag apskatīt, vai dracēnai nav bojāta galotnīte. Ja tā noticis, telpaugs dod ziņu par pāridarījumiem un nepiemērotiem dzīves apstākļiem.

Kādā augsnē stādīt

Stādīšanai piemērota irdena, labi aerēta un ūdenscaurlaidīga augsne. Speciālajai augsnei, ko pērk veikalā, Ingūna iesaka piebērt granti un kompostu, ja tāds ir. Gatavojot pašam augsni dracēnas pārstādīšanai, vienādās daļās ņem dēstu kūdru (tā jau ir neitralizēta, ar minerālmēsliem), kompostu un lapu zemi. Pievieno arī granti (pusi no kūdras daudzuma) vai perlītu (trešdaļu no kūdras daudzuma).

Laistīšana

Pārstādītu dracēnu laista sevišķi uzmanīgi, jo neapdzīvotā slapjā zemē saknes var sapūt, it sevišķi, ja telpaugs novietots vēsā telpā. Drošāk ir laistīt dracēnu, kas pilnībā piesakņojusi podiņu, jo liekais mitrums iztecēs cauri.

Dracēnas lapas nevajadzētu mazgāt ar kaļķainu ūdeni, jo paliek nogulsnes. Piemērots ir lietusūdens vai veikalos speciāli nopērkamās mitrās salvetītes augu mazgāšanai. Dažas reizes gadā augam var uzpūst dzīviem augiem paredzēto laku, bet to ieteicams darīt no lielāka attāluma un censties, lai līdzeklis netiek uz jaunajām lapiņām. Šādi apstrādāta puķe tiešām izskatīsies spoža.

Reklāma
Reklāma

! Dracēnu izskatu bojā apkaltuši lapu gali, kas lielākoties rodas, sākoties apkures sezonai telpās. Gaismas trūkuma un pārlieku liela siltuma dēļ nobirs arī kāda apakšējā lapa. Par to nevajadzētu uztraukties, jo pavasarī un vasarā augs atgūs dekoratīvo izskatu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.